تحلیل سنتیمنت چیست و چه تاثیری در بازار فارکس دارد

متاسفانه، از آنجاییکه بازار فارکس خارج از بورس مورد معامله قرار می‌گیرد، دارای بازاری متمرکز نیست. یعنی اینکه حجم هر ارز مورد معامله نمی‌تواند به آسانی اندازه‌گیری شود.

به عنوان یک معامله‌گر فارکس، وظیفه شما این است که بسنجید بازار چه احساسی دارد. آیا اندیکاتورها به شرایط صعودی اشاره می‌کنند؟ آیا معامله‌گران در اقتصاد دید نزولی دارند؟ ما نمی‌توانیم به بازار بگوییم که چیزی را انجام دهد که ما فکر می‌کنیم. اما کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که در پاسخ به چیزی که در بازارها در حال روی دادن است، واکنش نشان دهیم.

“این یک بازار نزولی است، همه چیز در حال رفتن به جهنم است!”

اوه، نه!

2. آموزش فارکس

 

در اینجا است که گزارش تعهد معامله‌گران خود را نشان می‌دهد!

هنگام معامله کردن، معامله‌گران در هر معامله‌ای که انجام می‌دهند این دیدگاه خود را اظهار می‌کنند. اما گاهی اوقات، صرفنظر از میزان اطمینان یک معامله‌گر از حرکت بازار در جهتی مشخص و صرفنظر از مرتب بودن تمام خطوط روند، ممکن است همچنان معامله‌گر کار خود را با ضرر خاتمه دهد.

شما تنها سه  قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

توجه داشته باشید که استفاده از رویکرد سنتیمنت، نقطه ورود و خروج دقیق برای هر معامله ارایه نمی‌دهد. اما ناامید نشوید! داشتن رویکردی مبتنی بر سنتیمنت می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که آیا با جریان حرکت کنید یا خیر. مسلما شما همواره می‌توانید تحلیل سنتیمنت را با تحلیل تکنیکال و فاندامنتال ترکیب کنید تا به ایده‌های معاملاتی بهتری دست یابید.

1. ثبت نام فارکس

تحلیل سنتیمنت چیست؟

در بازارهای سهام و اختیارات، معامله‌گران می‌توانند به حجم معامله شده به عنوان اندیکاتوری از سنتیمنت نگاه کنند. اگر قیمت سهامی افزایش یافته است اما حجم آن در حال کاهش است، این ممکن است نشانه این باشد که بازار اشباع خرید شده است. یا اگر سهامی که در حال کاهش است ناگهان با حجم بالایی برگردد، این بدان معنی است که سنتیمنت ممکن است از نزولی به صعودی تغییر کرده باشد.

تحلیل سنتیمنت چیست

سنتیمنت عبارتست از احساس یا ایده غالبی که اکثریت بازار حس می‌کند به بهترین شکل جهت فعلی بازار را شرح می‌دهد.

چگونه رویکردی مبتنی بر سنتیمنت ایجاد کنیم

هر معامله‌گر فارکس همواره نظری در مورد بازار خواهد داشت.

هر معامله‌گر فارکس توضیح شخصی خود را در مورد دلیل حرکت بازار در جهتی خاص، خواهد داشت.

این احساس ترکیب شده که شرکت‌کنندگان بازار دارند چیزی است که ما آن را سنتیمنت می‌نامیم.

 


منبع: https://boorsa.org/post/2080/%D8%AA%D8%AD%D9%84%DB%8C%D9%84-%D8%B3%D9%86%D8%AA%DB%8C%D9%85%D9%86%D8%AA-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%DA%86%D9%87-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF

بدون ابزاری برای اندازه‌گیری حجم، چگونه یک معامله‌گر فارکس می‌تواند سنتیمنت را اندازه‌گیری کند؟!

یک معامله‌گر فارکس باید درک کند که کل بازار ترکیبی از تمام دیدگاه‌ها، ایده‌ها و نظرات همه شرکت‌کنندگان در بازار است. درست است… همه.

3. تقویم اقتصادی فارکس

“همه چیز روشن است. من اکنون در بازار قصد خرید دارم.”