تحلیل تکنیکال EURUSD | ادامه روند صعودی در یورودلار


در پایان معاملات هفته گذشته، جفت ارز EURUSD با پشت سر گذاشتن سطح 1.070 روند صعودی چشمگیری را تجربه کرد. در حال حاضر شاهد توقف قیمت در بالاترین سطح یعنی محدوده 1.072 هستیم که بیشترین قیمت ثبت شده از اواسط ژوئن تاکنون است.

محرک‌های بازار روزانه برای این جفت ارز شامل تضعیف گسترده دلار آمریکا به دلیل تغییر رویکرد فدرال رزرو است که در حال رسیدن به پایان چرخه انقباضی است. در نتیجه این رویکرد، بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده به پایین‌ترین سطح خود از سپتامبر نزول کرد و فشار فروش بیشتری را نصیب دلار کرد. روز جمعه، ایالات متحده گزارش داد که اقتصاد ایالات متحده در ماه اکتبر کمتر از آنچه انتظار می‌رفت، شغل ایجاد کرده است، در حالی که نرخ بیکاری به 3.9٪ افزایش یافته و میانگین درآمد ساعتی کمتر از میزان پیش‌بینی‌ها، افزایش یافته است. با این حال فدرال رزرو روی موضع اخیر خود پافشاری می‌کند.

تحلیل یورو دلار EURUSD

با استفاده از ابزار CME FedWatch، احتمالا در ماه دسامبر شاهد فشار فروش نزولی بر دلار خواهیم بود. در رابطه با چارت یورو دلار، در ادامه روند صعودی، پس از عبور از سطح 1.0695، در صورت تداوم حرکت صعودی، نقاط 1.0800 و 1.0850 برای ورود اعداد جذابی به نظر می‌رسند. با توجه به اینکه شاخص DXY در 105,069 قرار دارد که به طور قابل توجهی کاهش یافته است، احتمالا باید منتظر روند صعودی یورودلار (EURUSD) باشیم.


منبع: https://iranbroker.net/eurusd-technical-analysis-in-14th-aban/