تحلیل تکنیکال و بنیادین روز ارز دلار، ین ژاپن و یورو

 

تحلیل تکنیکال دلار به ین ژاپن

برای ورود به بازار فارکس مقاله زیر را مطالعه کنید.

جفت ارز یورو به دلار

تحلیل تکنیکال یورو دلار

برای اینکه بتوانید خودتان به صورت کامل تحلیل تکنیکال و فاندامنتال انجام دهید حتما پکیج صفر تا صد بازار فارکس را تهیه کنید

انتظارات بازار از پیروزی قدرتمند دموکرات‌ها در انتخابات آینده ایالات متحده، خریداران دلار آمریکا را در حالت دفاعی قرار داد، که به نوبه خود ، به عنوان یک عامل کلیدی اعمال فشار بر جفت ارز USD / JPY تلقی شد.در همین حال ، نگرانی های روز افزون بازار در مورد تأثیر اقتصادی بالقوه ناشی از اقدامات جدید  قرنطینه برای جلوگیری از افزایش روزافزون موارد COVID-19 بر احساسات سرمایه گذاران تأثیرگذار است.این امر و عدم پیشرفت مذاکرات ایالت متحده وضعیت بازار را تضعیف کرده و از این موضوع ین ژاپن سود بیشتری برده است.

از دیدگاه تحلیل تکنیکال، جفت ارز دلار به ین ژاپن در کف کانال روزانه صعودی قرار دارد.فعالان بازار اکنون به دنبال بسته حمایت اقتصادی ایالات متحده هستند و با انتشار اطلاعات سفارشات کالاهای با دوام ، انگیزه لازم را در معاملاتشان نشان می دهند.  

جفت ارز شاهد فشار نزولی  در روز سه شنبه بود و پولبک شبانه هم از الگوی سه قله عبور کرداینده گنگ اقتصاد امریکا، خریداران را در حالت دفاعی قرار داد و فشار نزولی را حفظ کرد.نگرانی در مورد کرونا ویروس باعث شده مسائل مالی آمریکا به بن‌بست برسد و این موضوع به نفع ین ژاپن شده است. جفت ارز دلار به ین، تحت تاثیر اخبار منفی در آسیا معامله می‌شد و آخرین بار در  پایین ترین محدوده معاملات روزانه خود، یعنی در حوالی منطقه 104.75 بود.

 


منبع: https://boorsa.org/post/16/%D8%AA%D8%AD%D9%84%DB%8C%D9%84-%D8%AA%DA%A9%D9%86%DB%8C%DA%A9%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%A8%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%B2

در تحلیل تکنیکال این جفت ارز می بینیم که روند صعودی این جفت ارز از سه روز پیش شدت بیشتری گرفت و بالاتر از خط روانشناسی ۱۰۵ قرار گرفته و جایگاه خودش را تثبیت کرده است. به همین خاطر جفت ارز حالت خمودی به خود گرفته است.

از نظر تحلیل بنیادین، این ارز درحال ضعیف شدن است چرا که سرعت رشد بیماری کرونا بالاتر رفته  و علی رغم توصیه های دولت، هیچ چیز جلودار این بیماری نیست. آنجلا مرکل صدر اعظم آلمان هم اعلام کرده که ماه های سختی پیش رو است و این بیماری با سرعت بیشتری گسترش پیدا می کند.  این جفت ارز در حال نوسان کردن است به این خاطر که شرایط اقتصادی اروپا به اندازه آمریکا به هم ریخته است و قدرت کندن و بالا رفتن جفت ارز را ندارد. خبرهای کوچک و بزرگی که در راه هستند فقط ارزش ارز را تا حدی بالا و پایین می برند. امروز هم 2 شاخص مهم برای دلار آمریکا اعلام می شود که ضریب اطمینان شهروندان کشور آمریکا از توان خرید و اطمینان کارخانه داران از توان خرید کالاهای با دوام در این کشور است. اگر هر دو خبر آمار مثبتی را به جای بگذارد، می توانیم شاهد تضعیف این جفت ارز باشیم.

تمام تحلیل گران منتظر خبرهای این هفته دلار هستند. جفت ارز یورودلار خط روند صعودی که نقش خط حمایت را از هفته بازی می کرد شکست اما بالاتر از میانگین حرکتی 50 در بازه زمانی 4 ساعته است. اما با کمی دقت متوجه می شویم که قیمت حال حاضر این جفت ارز بالاتر از میانگین حرکتی 100 و 200 است. خط حمایت مهمی در 1.1785 وجود دارد که پایین ترین نقاط هفته قبل است. در ادامه خط حمایتی در محدوده 1.1760 و 1.1720 وجود دارد. در صورت بالاتر قیمت این جفت ارز باید منتظر مقاومتی در خطوط 1.1835، 1.1865 و 1.1880 باشیم. در تحلیل تکنیکال این جفت ارز، حتما سطوح و خطوط اعلام شده را مد نظر قرار دهید.

برای بررسی اخبار بازار فارکس و ارز دیجیتال به فارکس فکتوری فارسی سر بزنید.

از دید تحلیل تکنیکال، جفت ارز یورو به دلار بالای خط 1.18 معامله می شود و در حال بازگشت از افت شدید روز دوشنبه و صعود مجدد است. اخبار  ضد و نقیض و شانس محو شده ارائه بسته اقتصادی، شرایط معامله روی این ارز را برای کسانی که فقط از تحلیل تکنیکال استفاده می کنند را سخت کرده است.

ثبت نام در فارکس