تحلیل تکنیکال هفتگی پوند به دلار GBPUSD

اخیراً جفت ارز در ادامه بازگشت مثبت از نرخ رُند ۱٫۱۸ دلار به سقف فاز رنج رسیده است. در معاملات هفته جاری، اگر GBPUSD با حمایت خریداران مواجه شود و به بالای نرخ ۱٫۲۴۴۵ عبور کند، می توان انتظار حرکت پوند انگلیس تا خط روند نزولی را داشت.

طبق نمودار هفتگی GBPUSD، جفت ارز پوند دلار در فاز خنثی یا رنج بین سطوح ۱٫۱۸-۱٫۲۴۴۵ معامله می شد که اخیراً قیمت از سقف فاز خنثی عبور کرده و به نزدیکی خط روند نزولی رسیده است.

طبق نمودار هفتگی GBPUSD، جفت ارز پوند دلار بعد از ثبت کف قیمتی ۱٫۰۳۳۲ موج نزولی اخیر را تا نرخ ۱٫۲۴۴۵ دلار اصلاح کرده و با مقاومت این نرخ، بازار به فاز خنثی یا رنج بین سطوح ۱٫۲۴۴۵-۱٫۱۸۰۰ وارد شده است.

اما در صورتی که مقاومت کلیدی ۱٫۲۴۴۵ موقعیت خود را حفظ کند، پوند انگلیس در فاز خنثی باقی خواهد ماند و بازار می تواند به سمت اصلاح ۵۰ درصد فیبوناچی، نرخ ۱٫۲۰۵۰ و در نهایت کف فاز رنج بازگردد.

تحلیل تکنیکال هفتگی پوند دلار 3 تحلیل تکنیکال بازار فارکس، اونس طلا و نفت خام
تحلیل تکنیکال هفتگی GBPUSD


منبع: https://iranbourseonline.co/237430/ta/%D8%AA%D8%AD%D9%84%DB%8C%D9%84-%D9%BE%D9%88%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D9%87%D9%81%D8%AA%DA%AF%DB%8C-gbpusd

از آنجایی که بازار از محدوده نوسانی خارج شده است، انتظار می رود که پوند انگلیس ابتدا تا خط روندی در نرخ ۱٫۲۶۶۶ دلار حرکت کند. برای این که روند بازار از نزولی به صعودی تغییر کند و حرکت صعودی اخیر ادامه یابد، بایستی خط روندی به همراه اصلاح ۶۱٫۸ درصد فیبوناچی شکسته شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی پوند دلار 1 2 تحلیل تکنیکال بازار فارکس، اونس طلا و نفت خام
تحلیل تکنیکال GBPUSD نمودار هفتگی

تحلیل پوند هفتگی، یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۲

اما در صورتی که خط روندی به مقاومت تبدیل شود، روند بلندمدت بازار نزولی باقی خواهد ماند و می توان شاهد بازگشت نزولی جفت ارز پوند دلار به سمت حمایت ۱٫۲۴۴۵ دلار و سپس اصلاح ۵۰ درصد فیوناچی بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی پوند دلار 1 تحلیل تکنیکال بازار فارکس، اونس طلا و نفت خام
تحلیل تکنیکال هفتگی GBPUSD

تحلیل پوند هفتگی، یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

یکشنبه 17 اردیبهشت 1402 – 14:16

تحلیل پوند هفتگی، یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

آیا پوند انگلیس از خط روند نزولی عبور می کند؟

طبق نمودار هفتگی GBPUSD، قیمت بعد از شکست سقف فاز خنثی در نرخ ۱٫۲۴۴۵ دلار به نزدیکی خط روند نزولی و مقاومت ۱٫۲۶۶۶ دلار سیده است. برای این که جفت ارز به رالی صعودی از ۱٫۰۳۳۲ دلار تا نرخ ۱٫۳۰ دلار ادامه دهد، بایستی از خط روند نزولی و اصلاح ۶۱٫۸ درصد فیبوناچی عبور کند.