به چه منابعی میتوان اطمینان کرد؟

کاترپیلار روشی برای تحلیل جفت ارزها در بازار فارکس به صورت چند تایم فریمی است. این اصطلاح به معنی تطابق شرایط دو جفت ارز با یکدیگر میباشد. اگر ضریب کورولیشن برای دو جفت ارز ۰ باشد، نشان از این دارد که مسیر حرکت آنها خیلی به یکدیگر مربوط نبوده و در زمان های مختلف رفتار متفاوتی هم از خود نشان میدهند. جفت ارز چیست و محبوب ترین جفت ارزها کدامند؟ اما تله خرسی چیست؟ اگر مفهوم تله خرسی را در بند قبل به خوبی درک کرده باشید، درک مفهوم تله کاوی نیز برای شما سادهتر خواهد شد. هر چقدر کورولیشن یا ضریب به دست آمده میان دو جفت ارز به ۱- نزدیکتر باشد، نشان از این دارد که جفت ارزهای مورد نظر همبستگی خوبی با هم نداشته و تقریباً عکس یکدیگر حرکت مینمایند. ارزهای جهانی نیز مانند ارزهای رمزنگاری نیستند، واقعیتی که معمولا طرفداران هر دو بازار به آن اشاره می کنند. در همان زمان کشورهایی که از لحاظ اقتصادی پیشرفته تر بودند، سیستم استانداردی را در نظر گرفتند که بر اساس آن هر ارز را مقدار مشخصی طلا پشتیبانی می کرد. به عنوان مثال ممکن است سایه بالایی یا پایینی یا هر دو در یک شمع وجود نداشته و یا خیلی کوچک باشند.

در ادامه با هم نگاهی به منشاء ارزها و همینطور تجارت می اندازیم، خواهیم دید که چطور معاملات ارز در طی قرن ها تکامل یافته است و چگونه به جایگاهی که امروزه قرار دارد رسیده است. کارگزاری ها یا اصطلاحا بروکرها شرکت هایی هستند که با سیستم های نرم افزاری معاملاتی به شما اجازه می دهند در بازار فارکس فعالیت کنید و بتوانید در این بازار خرید و فروش و معامله انجام دهید. انواع محصولات صنعتی و معدنی، فرآوردههای نفت و پتروشیمی و کشاورزی در قالب معاملات نقد، نسیه، سلف، سلف استاندارد و ابزارهای مشتقه از جمله قراردادهای آتی، در بورس کالای ایران انجام میشود. در بالا به حداقل سرعت اینترنت لازم جهت دانلود و آپلود که تا حدودی می تواند برای انجام معامله در فارکس مفید و مناسب باشد اشاره کردیم. معامله در بازار ارز می تواند سودهای فوق العاده ای را نصیب معامله گران نماید از طرفی می تواند ریسک بالایی را نیز به همراه داشته باشد. در بازار ارز دیجیتال نیز از آن برای مشخص کردن دارایی در کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال استفاده میشود.

در سال ۲۰۰۲ این شرکت دو خرید بزرگ دیگر را نیز رقم زد. اشباع خرید نیز در نقطه عکس اشباع فروش قرار دارد. اشباع خرید به این معنی است که خرید در جفت ارز مورد نظر شما به حدی زیاد بوده که در شرایط فعلی افزایش قیمت یک حباب است و خریداران در حال افت قدرت هستند. در اشباع فروش فروشندگان دیگر قدرت قبلی را نداشته و تعداد آنها بسیار کم شده است. همانطور که در بخش معرفی ریسک فری اشاره کردیم، شما میتوانید بعد از وارد شدن معاملات خود به سود حد ضرر معامله را کم کرده و حتی آن را در حالت سود قرار دهید.

اما نکته مهمی که درباره تتر در ایران وجود دارد، تاثیر تغییر قیمت دلار روی این رمزارز است. اگر شما در حساب کاربری خود دلار آمریکا داشته باشید، میتوانید در لحظه روی این جفت ارز وارد پوزیشن خرید یا فروش شوید. حساب دمو فارکس یکی از بهترین راه ها برای آن که با چگونگی خرید و فروش ارزهای مختلف توسط معامله گران در سراسر جهان آشنا شوید و یا آن که بهترین راه های شناخت عملکرد بازار فارکس را بشناسید است. اگر با این اصطلاح در بازار فارکس آشنا نبوده و با آن روبرو شوید، احتمالاً یک چالش در معاملات خود مشاهده خواهید کرد. حرکت زیگزاگی به این معنی است که در روند یک موج در جهت روند اصلی شکل گرفت و موج بعدی در خلاف جهت آن. این موجهای خلاف جهات که معمولاً بسیار کوچک نیز هستند، با عنوان موج اصلاحی در بازار فارکس شناخته میشوند. بسیاری از تریدرها نیز با پیروی از هیجانات چنین بازارهایی بدون توجه به نشانههای تکنیکالی وارد موجها شده و برای رسیدن به سودهای قابل توجه از آن استفاده مینمایند. یک حساب اعتباری است که شما حق برداشت از آن را ندارید و تنها با آن معامله میکنید. در چنین شرایطی با پیغام ریکوییت در حساب کاربری خود در پلتفرم معاملاتی روبرو خواهید شد.

از یک جایی به بعد تریدر حد ضرر معامله را همراه با افزایش مقدار سود در نزدیکترین مقاومتها و یا حمایتها قرار داده و از این طریق سیو سود انجام میدهد. برای موج شماری، کشیدن خط روند، برای تعیین مقاومتها و حمایتها و حتی برای تنظیم بسیاری از اندیکاتورها در نمودار از پیوت ها استفاده میشود. یکی از رایجترین شرایط برای بروز تله خرسی در بازار فارکس شکست کاذب در حمایتها است. این استراتژی، روشی است که در آن، نقطه ورود به معامله در یک شکست از محدوده معاملاتی که از قبل مشخص شده است، تعریف می شود. در شرایط عادی و در بازار بورس که یک بازار یک طرفه است، شما تنها میتوانید سهام مورد نظر را ابتدا بخرید و در صورت داشتن آن امکان فروش برای شما مقدور خواهد بود. با تجمیع این شمعها برای هر روز یا هر ساعت میتوانید شاهد نمودار شمعی مربوط به آن تایم فریم باشید. همچنین کل نوسان یک روز یک جفت ارز را نیز در تایم فریم روزانه در یک شمع میتوانید مشاهده نمایید. ریکوییت اصطلاحی است که به نوعی نشان از مظنه گیری بروکر برای قیمت یک جفت ارز است. ارز دیجیتال نوعی ارز است که تنها به صورت دیجیتالی یا الکترونیکی در دسترس افراد قرار میگیرد و اصلا شکل فیزیکی ندارد.

با جستجوی کلمه Economic Calendar در گوگل، میتوانید به این تقویم دسترسی پیدا کنید. این زمانها، شلوغترین زمان در روزهای معاملاتی هستند؛ زیرا حجم معاملات بیشتری، وقتی دو بازار بهطور همزمان باز هستند، وجود دارد. تطابق قیمت باز شدن یا اولیه با قیمت پایانی در طول یک روز منجر به این میشود که بدنه شمع در نمودار تبدیل به یک خط گردد که اصطلاحاً به این شکل از شمعها دوجی اطلاق میشود. پیوت های مهمتر اصطلاحاً پیوت های ماژوری و پیوت های با اهمیت کمتر اصطلاحاً پیوت های مینوری اطلاق میشود. پیوت های ماژوری میتوانند تشکیل دهنده موجهای بزرگ باشند و پیوت های مینوری نیز ممکن است تشکیل دهنده اصلاحیها و موجهای کوچک باشند. شناخت موجهای اصلاحی در بازار فارکس باید بر اساس قوانین موج شماری و پیوت های ماژوری و مینوری صورت پذیرد. اگر به روندها در بازار فارکس دقت کنید ملاحظه خواهید کرد مکه همه روندها به صورت زیگزاگ به حرکت خود ادامه میدهند. زیگزاگ حرکت کردن باعث بروز شکستگیهایی در نمودار میشود که این شکستگیها در واقع همان پیوت ها هستند. در بخشهای قبلی اشاره کردیم که قیمت در نمودارها به صورت زیگزاگ حرکت مینماید.

در بازار خرسی همه تحلیل گران و افراد سرمایهگذار امید به این دارند که بازار روند نزولی خود را ادامه داده و همچنان با افت قیمت روبرو شود. دقت کنید که اشباع خرید و فروش معمولاً در انتهای روندهای صعودی و نزولی رخ داده و موجب تغییر در روند میشوند. برای این منظور نمیتوانید از حساب ریل استفاده کنید. به بیان ساده تر این اهرم به شما کمک میکند تا بدون هیچ بهره و ضمانت بانکی، بتوانید با مبلغی چند برابر موجودی حساب خود، تجارت کنید. در غیر این صورت که هیچ اتفاقی رخ نمیدهد. نیروهای پشتیبانی رمزینکس با رشد چند برابری به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته بدون هیچگونه وقفهای مشغول به ارائه خدمات به کاربران هستند. چرا صرافی ارز دیجیتال رمزینکس؟ صرافی بیت برگ از سال ۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و جزو گرانترین صرافیهای فعال در بازار ایران است. نکته خیلی مهم: بسیاری از صرافیهای خارجی اجازه فعالیت به ایرانیان را نمیدهند.

در این دو ساعت بازار لندن و بازار نیویورک به صورت مشترک باز هستند و از این بالاترین حجم معاملات را در بازار فارکس مخصوصاً در جفت ارز یورو دلار آمریکا میتوانید مشاهده کنید. تا زمانی که تمام معاملات فارکس فعلی شما بسته نشدهاند، معاملهی جدیدی را باز نکنید. برای تریدرهای موفق در بازار فارکس نیاز است تا حتماً در معاملات خود از یک استراتژی معاملاتی قدرتمند استفاده نمایند. در تله خرسی تریدرها به شدت به دنبال باز کردن معاملات فروش هستند و به همین دلیل شاهد پوزیشن های سنگینی از فروش توسط تریدرهای خرد هستیم. اما در برخی مواقع نوسانات خیلی زیاد یا تأمین نشدن نقدینگی در آن قیمت باعث میشود تا عملاً معامله شما باز نشود. یعنی هر چه قیمت آن پایین تر برود سود شما بیشتر می شود. با توجه به مثال بالا می توان تصور کرد که اگر در زمانیکه قیمت به خط حمایت می رسد یک انباشتگی شدید از پتاسیل خرید وجود داشته باشد در آن صورت قیمت به خط حمایت می رسد اما برمی گردد و رشد می کند در آن صورت شما می توانید خرید کنید و توقف ضرر (Stop Loss) را پایین خط حمایت قرار دهید.

اطلاعاتی مانند پایین ترین قیمت، بالاترین قیمت، قیمت اولیه یا قیمت باز شدن و قیمت پایانی یا قیمت بسته شدن را میتوانید در یک شمع مشاهده کنید. از معایب این استراتژی این است که شما همیشه یک سفارش باز دارید و در نتیجه همیشه باید در بازار فعالیت کنید و دائما بازار را زیر نظر داشته باشید. هریک از این بروکرها قوانین مخصوصی دارند که با مطالعه قسمت خصوصیات آنها میتوانید بهترین بروکر را برای ورود به فارکس انتخاب کنید. در این نوع حساب ها میزان کمیسیون و ضریب اهرمی که از سوی بروکر ارائه می شود از اهمیت زیادی برخوردار است. یک سیستم مدیریت سرمایه مناسب، می تواند ریسک هر یک از معاملات شما را کم کند و به صورت کلی ریسک حساب کاربری شما را مدیریت نماید. تریلینگ استاپ یک روش مدیریت سرمایه در معاملات در بازارهای مالی است. کاربرانی که به دنبال نوسان گیری در بازار فارکس میباشند، از این روش معاملاتی استفاده میکنند. بهترین راهحل برای چنین امری استفاده از حساب دمو میباشد. لذا پیشنهاد می کنیم با توجه به احتمال انجام معامله در سقف قیمت مجاز روزانه، برای اطمینان از خرید قطعی، سقف قیمت مجاز روزانه (آستانه قیمت) را مبنای شارژ حساب کاربری خود در نظر بگیرید.

بهتر است برای انتخاب دورههای حضوری و مجازی آموزش فارکس هم دقت کافی سایت forexerha را داشته باشید. برای انجام معاملات سوئینگ تریدر در بازار فارکس بهتر است از روشها و استراتژی های به خصوصی استفاده کنید که حداکثر میزان اطمینان را برای شما به دنبال داشته باشند. طبق این بخشنامه حداکثر سهمیه ارز مسافرتی برای آنها که میخواهند به کشورهای با ویزا به صورت هوایی سفر کنند، حدود 2000 یورو، کشورهای بدون ویزا و به صورت هوایی 300 یورو و مسافرت زمینی و ریلی نیز 300 یورو خواهد بود. هدف از ایجاد این رمزارز ذخیرهی اطلاعات به صورت غیرمتمرکز بود. این اطلاعات نشان میدهد که اطلاع از سشن معاملاتی در بازار فارکس نیز اهمیت خاص خود را دارد. در زیر میتوانید اطلاعات موجود در هر شمع را مشاهده کنید. به هر حال تورم فعلی که در اقتصاد کشور حاکم است در نهایت بر روند صعودی قیمت دلار تاثیرگذار است. در این کدگذاری سه حرفی دو حرف اول نشان دهنده کشور صاحب ارز بوده و حرف سوم نیز نام ارز را معرفی مینماید. دو طرفه بودن به این معنی است که شما میتوانید همزمان برای خرید یا فروش یک جفت ارز در بازار فارکس اقدام کنید.

بک تست روشی است که از آن برای بررسی یک استراتژی در گذشته استفاده میشود. اگر شما به دنبال استفاده از یک استراتژی یا روش برای تریدر در بازار فارکس هستید، ابتدا باید آن روش را در گذشته بازار تست کنید تا به قدرت آن پی برده و بتوانید میزان موفقیت آن را مشاهده کنید. تریلینگ استاپ ترفندی است که شما میتوانید یک معامله سودده را باز نگه داشته اما در عین حال شرایط لازم برای دریافت سود معقول را نیز از آن فراهم آورید. اما سوئینگ تریدرها تا ۳ روز هم معاملات خود را باز نگه میدارند. 1.به این نگاه کنید که کندل روز قبل(شمع) چگونه بسته شده است.

درک نقاط نوسان برای همه معامله گران قیمت اکشن اجباری است زیرا اگر نقاط نوسان را شناسایی نکنید، در یافتن سایرالگوهای نموداراشتباهات زیادی خواهید داشت . پرایس اکشن میتواند به عنوان یک تکنیک مستقل یا همراه یا اندیکاتور استفاده شود. در بررسی تحلیل تکنیکال فارکس عنوان کردیم که تکنیک های این روش از گذشته بازار به دست آمده و تریدرها با تحلیل گذشته و شرایط آن این روشها را ابداع مینمایند. از طرف دیگر هم بیشتر افرادی که با حساب خود معامله می کنند، معمولا از خانه و یا یک یا در یک دفتر کوچک ترید می کنند و از یک بروکری که به آن اعتماد دارند و همینطور پلتفرمهای معاملاتی استفاده می کنند.