بهترین زمان برای معامله طلا

 

بهترین زمان معامله در فارکس

بهترین زمان معامله در فارکس

در جدول زیر می توانید ساعت شروع بازار فارکس و به صورت کلی ساعت باز شدن بازار فارکس را  به وقت ایران  مشاهده کنید. شما می توانید برای تمام زمان های ساعت کاری فارکس استراتژی مناسبی داشته باشید که در آموزش فارکس آن را به صورت کامل توضیح داده ایم.

فعال ترین معاملات XAU/USD در طول جلسه معاملاتی آمریکای شمالی (3 بعد از ظهر تا 11:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ +3) انجام می شود. در طول جلسه اروپایی (10:00 صبح تا 6:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ + 3) فعالیت اندکی کمتر مشاهده می شود. می توانید یک برنامه تقریبی برای هر دو جلسه با توجه به مناطق زمانی مربوطه را در جدول زیر بیابید.علیرغم آنچه در بالا گفته شد، جهش در فعالیت های تجاری و فرصت های سودآور ممکن است گاهی اوقات فراتر از برنامه زمان بندی اتفاق بیفتد. آنچه واقعاً می تواند باعث فعالیت در بازار شود، خبر مهم است. و این یکی از دلایل محبوبیت ویژه طلا در میان به اصطلاح معامله گران اخبار است.

 

داده ها نشان می دهد که به صورت میانگین بیشترین نوسان قیمت طلا بین ساعت 12 تا 8 شب بازار لندن اتفاق می افتد که با احتساب ساعت ایران  بهترین ساعت معامله طلا بین ساعت 3:30 تا 11:30 شب است که بازار لندن و نیویورک با هم تلاقی دارد. در این ساعت ها قسمت مرکزی و شرقی آمریکا بازارشان باز می شود.

نحوه انتخاب زمان برای معامله طلا

 

 

 ساعت باز شدن بازار طلا در فارکس

 

ساعات کاری بازار فارکس: توضیح کامل ساعت شروع بازار فارکس

معامله گران نباید رویدادهایی را که می تواند باعث تغییرات قابل توجه قیمت طلا شود، نادیده بگیرند. رویدادهای خاصی که می‌توانند فرصت‌های بیشتری را برای سفته‌بازی با سود بالا در بازار به ارمغان بیاورند شامل گزارش‌های تورم، شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI)، حقوق و دستمزد غیرکشاورزی، جلسات FOMC و غیره است. پیشنهاد میشود مقاله چرا معامله‌گران در فارکس ضرر می‌کنند را نیز مطالعه نمایید.

 

ساعات کاری بازار فارکس

حرف آخر

طلا که مدت‌ها به عنوان یک دارایی امن در نظر گرفته می‌شود، به عنوان پوششی در برابر بسیاری از تلاطم‌هایی است که ارزهای فیات ممکن است تحمل کنند. XAU/USD به عنوان یک جفت پرمعامله، هم حجم معاملات و هم نوسان کافی برای ارائه فرصت های زیادی برای سود در موقعیت های روزانه دارد. ایجاد یک برنامه معاملاتی مناسب برای افراد علاقه مند به معاملات کوتاه مدت بسیار مهم است. معامله گران برای بهترین استفاده از XAU/USD روی فعال ترین ساعات معاملاتی طلا تمرکز می کنند که با حجم معاملات بالا توجیه می شود. زمانی از روز که طلا بیشترین معامله را انجام می دهد حدود ساعت 5:00 بعد از ظهر تا 8:00 شب است. پس اگر به دنبال بهترین استراتژی طلا در فارکس هستید باید به این نکته ها به خوبی توجه کنید.

بازار طلا کمی با بازار جفت ارز ها تفاوت دارد. علاوه بر بازه نوسانی این کالا، ما تفاوت در ساعت های معامله داریم. به صورت کلی بازار طلا یک ساعت دیر تر از جفت ارزها شروع به کار کرده و یک ساعت هم زودتر از جفت ارز ها تعطیل می شود. به صورت کلی بین 21 تا 21 ساعت و نیم در روز قابلیت معامله روی طلا وجود دارد.بازار فارکس که در آن XAU/USD معامله می شود از دوشنبه تا جمعه، 24 ساعت شبانه روز باز است. این به کسانی که می خواهند این جفت را مبادله کنند اجازه می دهد تا لپ تاپ های خود را در هر زمان مناسب روز هفته باز کنند و سفارش دهند. با این حال، همه زمان ها به یک اندازه برای تجارت سودمند نیستند. هر ابزاری که معامله می کنید، بهتر است آن را در فعال ترین ساعات بازار معامله کنید، زمانی که شرکت کنندگان بزرگ بازار به شدت این دارایی را معامله می کنند. ساعاتی که XAU/USD با حجم بالا معامله می شود، به دلیل افزایش نوسانات، نقدینگی بالا و در نتیجه اسپردهای فشرده، بهترین ساعات برای ورود به بازار طلا و فارکس است.

بازار فارکس بزرگترین بازار مالی دنیاست. این بازار از روز دوشنبه تا جمعه  هر روز به مدت 24 ساعت فعال است. ساعت شروع کار فارکس با بازار بورس سیدنی استرالیا بوده و با ساعات کاری بورس نیویورک آمریکا به پایان می رسد. در واقع ساعت کاری بازار فارکس به این صورت است هیچوقت بسته نمی شود و در طول باز بودن بازارهای مالی مختلف در سراسر دنیا این بازار هم به فعالیت خودش ادامه می دهد و به همین دلیل هم می تواند به صورت 24 ساعته سفارش ها و معاملات را ثبت کند. همه این توضیحات به صورت کامل همراه با نکته ها در دوره خصوصی آموزش فارکس به صورت کامل شرح داده شده و شما در این دوره از ثبت نام فارکس گرفته تا تحلیلگر حرفه ای، میتوانید آموزش ها را دنبال کنید.

 

شاید سوالات زیادی در ذهن شما باشد که ساعت کاری بازار فارکس چه زمانی است و من چطور می توانم برای معامله در این بازار برنامه ریزی کنم، یا اصلا یادگیری و آموزش بازار فارکس سخت هست یا راحت؟ بهترین زمان برای معامله طلا چه زمانی است؟ اگر شما با این نوع سوالات مواجه شدید چند قدم از بقیه افراد جلوتر هستید. ساعت در بازار فارکس نقش کلیدی ای را بازی می کند. بعضی از ساعت ها نقدینگی در بازار بسیار کم می شود و اسپرد و کمیسیون معاملات افزایش پیدا می کند و در بعضی از ساعت ها هم به دلیل نقدینگی بالا ما شاهد اسپرد و کمیسیون پایین هستیم که بهترین زمان برای معامله در فارکس به حساب می آیند.

دانلود مقاله بهترین ساعات معامله در بازار فارکس


منبع: https://boorsa.org/post/5995/%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%B7%D9%84%D8%A7خیلی از افراد می گویند که لندن قلب اقتصاد دنیاست یکی از دلایلش همین ساعت کاری بازار است. ساعت کار بازار فارکس با ساعت کار بازار بورس متفاوت بوده و فرصت های بیشتری برای معامله در این بازار وجود دارد.در طول 24 ساعت بازه های زمانی ای وجود دارد که بازار لندن و نیویورک همپوشانی دارند که بیشتر تبادلات مالی در این ساعت ها انجام می شوند در بازه زمانی ساعت 16:30 تا 20:30 دقیقه  به وقت ایران اسپرد معاملاتی به حداقل می رسد و بهترین زمان برای معامله در بازار فارکس برای شما ایجاد می شود.

بهترین زمان معامله طلا در فارکس

ساعات کاری بازار فارکس