بزرگی افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا محرک اصلی EURUSD است!

این هفته وزرای دارایی گروه هفت هم دیدار خواهند کرد و به احتمال زیاد برای قیمت نفت روسیه سقف تعیین خواهند کرد. هدف از این کار کاهش درآمدهای نفتی روسیه است. علاوه بر این تعیین سقف قیمتی برای نفت روسیه می‌تواند مانع از افزایش سریع قیمت انرژی در جهان شود. هر چند که گروه هفت چنین تصمیمی دارد، اما روسیه گفته که صادرات نفت خام به کشورهایی که سقف قیمتی را رعایت می‌کنند را قطع خواهد کرد.

تقویم اقتصادی فارکس

یکشنبه 13 شهریور 1401 – 13:29


به احتمال زیاد در نشست تعیین نرخ بهره این هفته، بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را به اندازه ۰٫۷۵ واحد درصد بالا خواهد برد تا نرخ بهره ناحیه یورو به ۱٫۲۵ درصد برسد.

نشست تعیین نرخ بهره بانک مرکزی اروپا

اگر همین چند هفته پیش کسی از افزایش ۰٫۷۵ واحد درصدی نرخ بهره بانک مرکزی اروپا حرف می‌زد، هیچ کس او را جدی نمی‌گرفت. اما از آنجایی که رشد سریع تورم ادامه دارد، بانک مرکزی اروپا می‌خواهد خیلی سریع نرخ بهره را بالا ببرد.

بحران انرژی

هدف بانک مرکزی اروپا از افزایش نرخ بهره، مقابله با رشد سریع تورم است. انتظار می‌رود که این تصمیم بانک مرکزی اروپا به همراه کنفرانس مطبوعاتی رئیس بانک مرکزی، روند یورو را در ماه‌های پیش رو مشخص کنند.

اگر بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را به اندازه ۰٫۷۵ واحد درصد بالا ببرد و در کنفرانس مطبوعاتی هم از سیاست‌های انقباضی حرف بزند، EURUSD می‌تواند به بالای ۱٫۰۰۰۰ باز گردد. اما اگر اندازه افزایش نرخ بهره کمتر از ۰٫۷۵ واحد درصد باشد، یورو دوباره سقوط خواهد کرد.


منبع: https://iranbourseonline.info/195866

این هفته شاخص GDP فصل سوم ناحیه یورو هم منتشر خواهد شد. با این حال تمرکزی اصلی معامله گران EURUSD به نشست تعیین نرخ بهره بانک مرکزی اروپا خواهد بود.