بررسی معاملات گذشته به پیشرفت شما کمک بسزایی خواهد کرد

صرفا اعترافات مبهم مانند “باید معاملات سودآورم را بیشتر نگاه دارم” یا “باید سریع‌تر معاملات زیان‌ده را ببندم” یا “باید منضبط‌تر باشم” را ننویسید. این جملات به خودی خود کاملا بی‌فایده هستند.

 

آیا معامله خود را بر اساس طرح معاملاتی خود اجرا کردید؟

این فرصت شما برای خودبهسازی است.

به چه خوبی معامله را پس از باز شدن مدیریت کردید؟

  • آیا در حالی که معامله شما فعال بود، توانستید به صورتی اثربخش بازار را تحت نظر داشته باشید؟ اگر پاسخ مثبت است، چگونه این کار را کردید؟ اگر پاسخ منفی است، چرا نتوانستید؟ پاسخ به این پرسش‌ها آشکار خواهد کرد که چقدر زمان و تعهد می‌توانید به معاملات خود اختصاص دهید.
  • آیا در طول مسیر، طرح معامله خود را تغییر دادید؟
  • آیا برای محافظت از سودها دستور حد ضرر خود را تعدیل کردید؟
  • آیا در کل سودهای بخشی به دست آورید؟
  • آیا معامله خود را بر اساس طرح معاملاتی خود بستید یا بازار به نحوی شما را غافلگیر کرد؟

 

4. تحلیل فارکس


منبع: https://boorsa.org/post/2548/%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D9%81%D8%AA-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF

در حالی که ممکن است بخواهید اندیشه‌ها، عواطف و احساسات خود را با رفقایتان در میان بگذارید، اما بهتر است آنها را اینجا مکتوب کنید چرا که احتمالا دوستانتان را خسته می‌کنید. آنها نمی‌خواهند به ناله‌های شما گوش دهند!

بر اساس پاسخ‌های خود، خواهید آموخت که احساسات شما ممکن است چه نقشی را بازی کرده باشند و تا چه اندازه معامله‌گر باانضباطی هستید.

 

عملکرد معامله شما چقدر خوب بود؟

اگر به طور معمول معاملات خود را بر اساس طرح خود اجرا نمی‌کنید، در این صورت یا مشکلی بزرگ با انضباط نفس دارید یا اینکه مشکلی در طرح معاملاتی شما وجود دارد. در هر دو صورت، مشکل بزرگی دارید که باید دیروز برطرف می‌شد!

سوابق معامله

شما تنها چهار  قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

3. تقویم اقتصادی فارکس

 

از پاسخ به سوالات فوق برای تصحیح حجم معامله، سطح ورود و قرار دادن سایر دستورهای آتی خود استفاده کنید.

چه چیز را می‌توانید بهبود بخشید و چه گام‌های مشخصی را برای بهسازی برخواهید داشت؟

باید کل فرایند را مرور کنید تا بفهمید چه کارهای درست و غلطی انجام داده‌اید. چند سوال هست که باید از خودتان بپرسید:

منظور از سوابق این است که نگاهی به رویدادهایی که پیش از این اتفاق افتاده‌اند داشته باشیم.

وقتی که از معاملات فارغ شده‌اید، ممکن است با رفقای خود تماس بگیرید تا ساعات خوشی را با هم داشته باشید، چیزی بخورید و ریخت و پاش و ولخرجی کنید اما بسیار واجب است که نحوه اجرای معامله خود را، خواه سودده یا زیان‌ده، مرور کنید.

گام‌های مشخصی را که برای بهبود برخواهید داشت شناسایی کنید. چقدر معاملات سودده خود را بیشتر نگاه خواهید داشت؟ آیا بر روی انتخاب هدف سود بهتر کار خواهید کرد؟ آیا یاد خواهید گرفت که با دیدن اولین نشانه سقوط سود تحقق نیافته خود، دچار ترس و نگرانی نشوید؟

1. ثبت نام فارکس

در این فرایند بازنگری، پاسخ صحیح یا غلط وجود ندارد؛ صرفا تا جایی که امکان دارد با خود صادق باشید. همچنین دقیق باشید. در غیر اینصورت، به عنوان یک معامله‌گر فارکس بهبود نخواهید یافت.

سوابق معامله در بازارهای مالی

2. آموزش فارکس

 

این سوال را سبک نشمارید.