با شاخص دلار آمریکا و تاثیر آن در بازار فارکس آشنا شوید

یورو بواسطه اینکه شامل 19 کشور می‌باشد، بخش بزرگی از شاخص دلار آمریکا را به خود اختصاص داده است. بیشترین سهم بعدی مربوط به ین ژاپن است زیرا ژاپن یکی از بزرگترین اقتصادها را در جهان دارد. چهارتای دیگر کمتر از 30 درصد از USDX را تشکیل می‌دهند.

شاخص دلار آمریکا شامل شش ارز خارجی می‌باشد. این ارزها عبارتند از:

  • یورو (EUR)
  • ین (JPY)
  • پوند (GBP)
  • دلار کانادا (CAD)
  • کرون (SEK)
  • فرانک (CHF)

چی؟! قبل از اینکه بواسطه این تعریف بسیار سنگین از حال بروید، اجازه دهید آن را تجزیه کنیم.

حال که می‌دانیم سبد ارزی از چه چیزی تشکیل شده است، اجازه دهید به قسمت “میانگین وزنی هندسی” برگردیم. به دلیل اینکه همه کشورها یک اندازه نیستند، منصفانه است که هنگام محاسبه شاخص دلار آمریکا، به هر یک وزن مناسبی داده شود. اوزان فعلی را در شکل زیر مشاهده نمایید:

شاخص دلار آمریکا

4. تحلیل فارکس


منبع: https://boorsa.org/post/2222/%D8%A8%D8%A7-%D8%B4%D8%A7%D8%AE%D8%B5-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D9%88-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D8%A2%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7-%D8%B4%D9%88%DB%8C%D8%AF

مجموعا 24 کشور می‌شوند زیرا اتحادیه اروپا شامل 19 کشور است که یورو را به عنوان ارز واحد خود پذیرفته‌اند به علاوه پنج کشور دیگر (ژاپن، بریتانیای کبیر، کانادا، سوئد و سوئیس) و ارزهای همراهشان.

با توجه به این که یورو بخش عظیمی از شاخص دلار آمریکا را تشکیل می‌دهد، ممکن است ما نیز این شاخص را “شاخص ضدیورو” بنامیم. از آنجایی که USDX به شدت تحت تاثیر یورو قرار دارد، مردم به دنبال شاخص دلار متعادل‌تری بوده‌اند. در مورد این مطلب بعدا بیشتر صحبت خواهیم کرد. ابتدا اجازه دهید به نمودارها بپردازیم!

اگر پاسختان “6” است، اشتباه کرده‌اید.

واضح است که 24 کشور بخش کوچکی از جهان را تشکیل می‌دهند اما بسیاری از ارزهای دیگر، شاخص دلار آمریکا را به صورت بسیار نزدیکی دنبال می‌کنند. این امر باعث می‌شود USDX ابزاری بسیار مناسب برای اندازه‌گیری قدرت جهانی دلار آمریکا باشد.

اگر سهام معامله کرده باشید، احتمالا با همه شاخص‌های موجود از جمله میانگین صنعتی داو جونز (DJIA)، شاخص مرکب NASDAQ، راسل 2000، S&P 500 و ویلشایر 5000 آشنا هستید.

 

اجزاء شاخص دلار آمریکا

در اینجا یک سوال انحرافی داریم. اگر این شاخص از 6 ارز تشکیل شده باشد، چند کشور را شامل می‌شود؟

 

سبد ارزی شاخص دلار آمریکا

2. آموزش فارکس

1. ثبت نام فارکس

اگر سهام آمریکا شاخصی داشت، دلار آمریکا نمی‌توانست بهتر از دیگران باشد. برای معامله‌گران ارز، ما شاخص دلار آمریکا (USDX) را داریم.

شاخص دلار آمریکا شامل یک میانگین وزنی هندسی از سبدی از ارزهای خارجی در مقابل دلار می‌باشد.

این بسیار شبیه به نحوه کارکرد شاخص‌های سهام می‌باشد از این جهت که نشانه‌ای کلی از ارزش سبدی از ارواق بهادار را فراهم می‌آورد. طبیعتا “اوراق بهاداری” که در اینجا در مورد آنها صحبت می‌کنیم، سایر ارزهای اصلی دنیا می‌باشند.

شما تنها چهار  قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

یک نکته جالب در اینجا وجود دارد: وقتی که یورو سقوط می‌کند، شاخص دلار آمریکا در کدام جهت حرکت می‌نماید؟

3. تقویم اقتصادی فارکس

اگر پاسختان “24” است، شما یک نابغه هستید!