بازار های مالی با جریانات ریسک پذیری کار را شروع کردند!

از دید تحلیلگران، با حذف محدودیت‌های کرونایی اقتصاد چین بازگشت صعودی سریعی را تجربه خواهد کرد. انتظار می‌رود که شاخص سهام چین ۱۵ درصد دیگر هم رشد کند. امروز شاخص سهام هنگ‌کنگ که بیشتر سهام شرکت‌های چینی را شامل می‌شود تا ۲٫۵ درصد بالا آمد. یوان چین هم در برابر دلار امریکا تقویت شده و نرخ برابری دلار آمریکا به یوان چین برای اولین بار از ماه اوت به زیر ۶٫۸ واحد عبور کرده است.

داده‌های تورمی آمریکا

روز جمعه بازار سهام آمریکا بهترین روز در بیش از یک ماه اخیر را تجربه کرد و بعد از آن شاخص‌های سهام آسیایی در حال ورود به بازار بولیش یا صعودی هستند. حذف محدودیت‌های کرونایی چین در کنار تضعیف انتظارات نرخ بهره‌ای آمریکا محرک اصلی جریانات ریسک‌پذیری هستند.

بازار سهام مثبت است!

دوشنبه 19 دی 1401 – 9:30

در بازار فارکس، تضعیف ارزش دلار آمریکا ادامه دارد. سرمایه‌گذاران بر این باورند که به خاطر افت شاخص ISM بخش خدماتی آمریکا و رشد ضعیف دستمزدها، فدرال رزرو از سرعت افزایش نرخ بهره خواهد کاست.

اقتصاد چین سرمایه‌گذاران را ریسک‌پذیر کرد!

شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه به اندازه ۱٫۷ درصد رشد کرده و شاخص‌های سهام محلی هم مثبت هستند. شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه از کف قیمتی ماه اکتبر فاصله گرفته و نزدیک به ۲۰ درصد رشد کرده است.

دلار سیر نزولی دارد

رئیس فدرال رزرو کانزاس سیتی هشدار داده که ایجاد تعادل در تورم و نرخ بیکاری کار سختی خواهد بود. به همین دلیل نرخ بهره باید برای مدت طولانی‌تری در سطوح بالاتر باقی بماند. با این حال سرمایه‌گذاران انتظار دارند که نرخ بهره خنثی آمریکا زیر ۵ درصد باشد. پیش از انتشار داده‌های اشتغال آمریکا، این عدد ۵٫۰۶ درصد بود. نشست تعیین نرخ بهره بعدی آمریکا در ماه فوریه برگزار خواهد شد و به احتمال زیاد نرخ بهره آمریکا تنها ۰٫۲۵ واحد درصد افزایش خواهد یافت.

بازار فارکس تقویم اقتصادی ایران بورس آنلاین 9 ژانویه 1
اخبار فارکس – امروز گزارش مهمی منتشر نخواهد شد.


منبع: https://iranbourseonline.co/239001/mw/%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7

روز پنجشنبه داده‌های تورمی آمریکا برای ماه دسامبر منتشر خواهند شد. شاخص بهای مصرف‌کننده یا CPI رویداد کلیدی و ریسکی این هفته است و می‌تواند بر انتظارات و پیش‌بینی‌های آتی نرخ بهره آمریکا تأثیر بگذارد.

اخبار فارکس