ایلان ماسک کیست؟ همه چیز درباره ایلان ماسک و نقش او در دنیای ارزدیجیتال

پروژه بعدی ایلان ماسک تاسیس یک شرکت خدمات مالی آنلاین به نام X.com بود، جالب است بدانید علی‌رغم اینکه خودش شرکت را تاسیس کرده بود، سرمایه‌گذاران به دلیل بی‌تجربگی اجازه ندادند مدیرعامل شود و برای بار دوم در رسیدن به رویای مدیرعاملی ناکام ماند.

مسیر شغلی ایلان ماسک

همان‌طور که گفته شد او به منابع تجدید پذیر، کشف فضا و توسعه اینترنت علاقه نشان داده است. بنابراین توجه و تمرکز او به ارز دیجیتال و تکنولوژی‌های مرتبط به آن را نمی‌توان نادیده گرفت. ایلان ماسک بیشترین ثروت خود را از تسلا، پی پال، سولارسیتی و اسپیس ایکس به دست آورده و حالا یکی از قدرتمندترین شبکه‌های اجتماعی که موردتوجه جامعه ارز دیجیتال است را خریداری کرده است.

فیزیک چارچوب خوبی برای تفکر است.

مسیر شغلی ایلان ماسک

ایلان ماسک سهامدار بزرگی در چندین شرکت از جمله تسلا، اسپیس ایکس، شرکت بورینگ، نورالینک و توییتر است.


منبع: https://iranbroker.org/who-is-elon-musk

ایلان ماسک از 10 سالگی با برنامه‌نویسی آشنا شد. می‌توان اولین موفقیت او در حوزه تکنولوژی را ایجاد و فروش یک بازی تا سن دوازده‌سالگی دانست. پس‌از آن اولین پروژه کسب‌وکاری او Zip2 است که در سال 1995 با برادرش کیمبال شروع کرد. این پروژه یک راهنمای شهری اینترنتی برای مسیریابی بود. ماسک از این پروژه با فروش آن به مبلغ 307 میلیون دلار و دریافت سهم 22 میلیون دلاری خداحافظی کرد.

ایلان ماسک در خانواده‌ای نسبتا ثروتمند به دنیا آمده اما به این معنی نیست که ثروت الان خود را مدیون ثروت خانوادگی‌اش باشد. جالب است بدانید وقتی X.com را تاسیس کرد بیش از صد هزار دلار بدهی داشت و برای پرداخت اجاره خانه‌اش در سال 1995 با مشکل مواجه شد.

نقش ایلان ماسک در تسلا چیست؟

ایلان ماسک که حالا تقریبا 50 سال سن دارد در سال 1971 در آفریقای جنوبی متولد شد. او بزرگ‌ترین فرزند خانواده‌ای 5 نفره است که پدرش مهندس بوده و مادرش یک متخصص تغذیه و مدل کانادایی بوده است.

من توسط باندهایی در مدرسه تعقیب می‌شدم که سعی می‌کردند من را کتک بزنند و از بهترین دوستم کمک گرفتند تا مرا پیدا کنند و کتک بزنند. بعد به خانه می‌آمدم و خانه از مدرسه هم بدتر بود.

سال‌های دانشگاه ایلان ماسک

ماسک با خرید توییتر قول داده که در آینده فناوری نقش خود را ایفا کند. بنابراین اگر شما هم علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال هستید، باید این شخص را به‌عنوان یکی از افراد تاثیرگذار در این فضا بشناسید و سعی کنید توییت‌های او دنبال کنید. اگر تجربه‌ای در ارتباط با تاثیر توییت های ایلان ماسک بر ارز دیجیتال و حتی سرمایه‌گذاری‌های خود دارید، می‌توانید در انتهای این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

سوال های متداول

ایلان ماسک چقدر ثروت دارد؟

طبق گزارش‌هایی که وجود دارد دارایی خالص ایلان ماسک تا اکتبر 2022 مبلغی حدود 212 میلیارد دلار تخمین زده شده که باعث شده او را به‌عنوان ثروتمندترین فرد روی زمین بشناسیم.

آیا ایلان ماسک ثروتمند به دنیا آمد؟

جالب است بدانید این کارآفرین موفق و ثروتمندترین مرد جهان گاهی رفتارهای غیرمعمول از خود نشان می‌دهد. به‌عنوان مثال در سپتامبر 2018 در یک مصاحبه جلوی دوربین مواد مخدر مصرف کرد. همچنین گاهی اوقات توییت‌هایی منتشر می‌کند که کسی انتظارش را ندارد، مانند توییتی که در رابطه با خصوصی کردن شرکت تسلا منتشر کرد. همچنین در یک سخنرانی در TED، قانون‌گذاران SEC را مورد فحاشی قرار داد. این‌ها رفتارهایی است که کسی از ثروتمندترین مرد جهان انتظار ندارد. ایلان ماسک در یک برنامه تلویزیونی در سال 2021 گفته که به سندرم آسپرگر که نوعی اختلاف اوتیسم است، مبتلاست. ماسک دراین‌باره می‌گوید:

جالب است بدانید ماسک تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته فیزیک در دانشگاه پنسیلوانیا گذرانده است. اگر توییتر این شخص را دنبال کنید یا مصاحبه‌های او را دنبال کنید متوجه رفتارهای غیرعادی او خواهید شد که خودش دراین‌باره گفته سندرم آسپرگر دارد.

کودکی و نوجوانی سخت ایلان ماسک

1989 Elons 18th

ماسک بعداً می‌گوید:

ایلان ماسک در فضای ارزهای دیجیتال بیشتر به خاطر حمایت از دوج کوین با توییت هایش محبوب شد. به‌مرورزمان این شخص آن‌قدر در این فضا شناخته شد که بسیاری از معامله گران توییت های ایلان را دنبال می‌کنند و واکنش بازار ارز دیجیتال را به گفته‌های این شخص بررسی می‌کنند.

جدیدترین فعالیت اقتصادی ماسک خرید توییتر در اکتبر 2022 بود که باعث شد مالک یکی از شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب به‌خصوص در فضای ارز دیجیتال شود. این شخص که در آفریقای جنوبی به دنیا آمده، ابتدا به کانادا و سپس به ایالات‌متحده مهاجرت کرد و اکنون یک شهروند آمریکایی محسوب می‌شود.

این شخص با بستن حساب توییتر بسیاری از افراد مخالف بود و ادعا می‌کرد که به دنبال آزادی بیان است. به همین دلیل ایلان که از اوایل 2017 علاقه‌مند به خرید توییتر بود پس از چالش‌های زیادی توانست در اکتبر 2022 توییتر را با پیشنهاد قیمت 54.20 دلار برای هر سهم از آن خود کند. او ابتدا مدیرعامل توییتر و بسیاری از کارکنان آن را اخراج کرد و سیستم جدید خود را بر فضای توییتر حاکم کرد.

از جمله فعالیت‌های دیگر ایلان ماسک می‌توان به تاسیس شرکت اسپیس ایکس اشاره کرد که یک پروژه مرتبط با مریخ بود. او در سال 2002 اسپیس ایکس را تاسیس کرد و نقش مدیرعامل و مهندس ارشد را داشت. جالب است بدانید به خاطر همین شرکت که مرتبط با موشک‌های فضایی بود، ایلان ماسک همکاری‌هایی با ناسا انجام داد.

ایلان ماسک که تا اکتبر سال 2022 با ثروت 212 میلیارد دلاری خود به‌عنوان ثروتمندترین فرد در جهان شناخته می‌شود، اخیرا با خرید توییتر خبرساز شده است و تاثیراتی بر بازار ارز دیجیتال داشته است. همین موضوع بهانه‌ای شد تا در این مقاله از ایران بروکر به معرفی این شخص و نحوه نفوذ او و توجهش به بازار ارزهای دیجیتال بپردازیم. ایلان ماسک (Elon Musk) مدیر اجرایی شرکت خودروسازی تسلا است و همچنین به خاطر فعالیت‌هایش در اسپیس ایکس و همکاری‌هایی که با ناسا داشته، به شهرت جهانی دست‌یافته است. همچنین بنیان‌گذار شرکت پی پال بوده و در سال‌های اخیر و به‌خصوص در فضای ارز دیجیتال به دلیل توییت هایش درباره بیت کوین و دوج کوین شهرت پیدا کرده است. اگر شما هم مشتاقید ثروتمندترین فرد جهان و تاثیر او بر آینده ارز دیجیتال را دنبال کنید، پیشنهاد می‌کنم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

ایلان ماسک کیست؟

شرکت دیگری که ایلان ماسک بیشتر به خاطر آن معروف شده، شرکت تسلا است که در سال 2003 تاسیس شده و ایلان مدیرعامل آن است. از فعالیت‌های کارآفرینی دیگر ایلان ماسک می‌توان به تاسیس شرکت Neuralink که در زمینه هوش مصنوعی است، اشاره کرد. همچنین شرکت Boring یکی دیگر از فعالیت‌های او در زمینه ساخت تونل‌هاست.

ایلان ماسک ابتدا به‌عنوان یک سرمایه‌گذار وارد تسلا شد و به‌این‌ترتیب وارد صنعت خودروهای الکتریکی شد. او با سرمایه‌گذاری 6.3 میلیون دلاری در این شرکت که ابتدا تسلا موتورز نام داشت، شروع به فعالیت کرد. در سال 2007 به دلیل وجود اختلافات با برکناری مدیرعامل شرکت، خود کنترل کامل تسلا را به‌عنوان مدیرعامل و معمار محصول به عهده گرفت.

ایلان ماسک با دو نفر ازدواج کرده و سه بار طلاق گرفته است. همسر اول او جاستین ماسک بود که از او پنج پسر دارد و همسر دوم او خواننده‌ای کانادایی به نام کلر الیز بوچز معروف به گریمز است که در سال 2018 با هم ازدواج کردند و نتیجه این ازدواج یک پسر و یک دختر است. گریمز همچنان بهترین دوست ماسک است.

سخن پایانی- ایلان ماسک

ماسک دوران تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه واترکلوف هاوس گذرانده و سپس از دبیرستان پرتوریا فارغ‌التحصیل شده است. او درباره کودکی خود گفته که در دوران تحصیل بیشتر کرم کتاب بوده و دوستان زیادی نداشته است. ماسک دراین‌باره می‌گوید:

علاقه‌های اولیه ماسک به فلسفه، مطالب علمی-تخیلی و رمان‌های فانتزی در ایدئال‌گرایی او بی‌تاثیر نبوده است. شاید حتی بتوان گفت این موارد در توجه او به پیشرفت بشر و تجاری‌سازی ایده‌هایش بسیار موثر بوده است. عمده تمرکز ایلان ماسک در زمینه‌هایی است که آن‌ها را برای آینده انسان حیاتی می‌داند.

ماسک در مصاحبه‌ای در سال 2018 گفت:

من همیشه در نحوه صحبت کردنم لحن یا تنوع زیادی ندارم، که به من گفته می‌شود این نوع صحبت یک کمدی عالی می‌سازد.

ازدواج ایلان ماسک

همین موضوع باعث نوسانات قیمتی در دوج کوین شد که جامعه ارز دیجیتال انتظار دارند ایلان آن را به‌عنوان روش پرداخت در توییتر به کار بگیرد. یکی از مواردی که می‌تواند تا حدودی به تحقق این انتظار کمک کند این موضوع است که از زمان خرید توییتر توسط ایلان ماسک، افراد برای گرفتن اکانت با تیک آبی در توییتر می‌توانند 8 دلار پرداخت کنند و اکانت اختصاصی داشته باشند.

ایلان ماسک پس از طلاق پدر و مادرش در سال 1980 با پدربزرگش زندگی کرد و درباره پدرش می‌گوید که او هر کار بدی که ممکن است را انجام داده و به او لقب انسان وحشتناک داده است. همچنین ایلان ماسک درباره دوران کودکی خود می‌گوید:

ماسک بعد از دو سال تحصیل در دانشگاه کوئینز واترلو به دانشگاه پنسیلوانیا منتقل شد. جالب است بدانید که او دو رشته اصلی انتخاب کرد. یکی فیزیک و دیگری هنر در اقتصاد، که خودش اعتقاد دارد فیزیک تاثیر اصلی را در زندگی حرفه‌ای و شغلی او داشته است. او می‌گوید:

 در سال 2000 و با ادغام X.com با بانک کانفینیتی ایلان ماسک برای اولین بار موفق شد مدیرعامل این مجموعه شود. این دو شرکت که پس از ادغام به‌طورکلی به نام PayPal شناخته می‌شدند توسط eBay خریداری شد و بزرگ‌ترین سهامدار آن یعنی ایلان ماسک با 185.8 میلیون دلار از این شرکت نیز جدا شد.

از جمله پروژه‌های دیگری که ایلان ماسک راه‌اندازی کرده استارلینک است که از سال 2015 شروع به فعالیت کرد. جالب است بدانید این کارآفرین آمریکایی نسبت به مسائل سیاسی بی‌تفاوت نیست. در زمان شروع جنگ روسیه و اوکراین در سال 2022، ایلان ماسک ماهواره‌های استارلینک را برای برقراری ارتباط اینترنتی در دسترس اوکراین قرار داد که تقریبا 80 میلیون دلار برای این شرکت هزینه داشت. این شخص بسیار به دنبال آزادی بیان است که در ادامه درباره خرید توییتر بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

ایلان ماسک در 17 سالگی به کانادا مهاجرت کرد و موفق شد از طریق مادرش تابعیت این کشور را به دست بیاورد. ماسک در کانادا در دانشگاه کوئینز ثبت‌نام کرد و با نویسنده‌ای به نام جاستین ویلسون آشنا شد.

ورود به ایالات‌متحده

ایلان ماسک بیشتر درآمد خود را از فروش پی پال به تاسیس شرکت فناوری اکتشاف فضایی خود یعنی اسپیس ایکس اختصاص داد. این مبلغ عددی نزدیک به 100 میلیون دلار بود که به توسعه موشک اختصاص یافت. ایلان ماسک چندین قرارداد با سازمان فضایی ایالت متحده یعنی ناسا و نیروی هوایی امریکا برای ساخت موشک‌های فضایی منعقد کرد. همچنین ایلان از برنامه‌های خود برای فرستادن یک فضانورد به مریخ تا سال 2025 صحبت کرده است.

نفوذ ایلان ماسک به ارزهای دیجیتال و خرید توییتر

Elon and Twitter 0
ایلان ماسک و توییتر

 جالب است بدانید که تحت نظارت ایلان ماسک بود که تسلا توانست به باارزش‌ترین خودروساز جهان تبدیل شود. همچنین با خرید سولارسیتی، این شرکت توانست حضوری پررنگ در فضای انرژی‌های خورشیدی نیز داشته باشد. این شرکت در حال حاضر دو باطری خورشیدی قابل شارژ یکی برای مصارف خانگی و دیگری برای مصارف تجاری تولید می‌کند.

اسپیس ایکس

درآمد من از پی پال پس از کسر مالیات حدود 180 میلیون دلار بود. 100 (میلیون) دلار از آن به SpaceX، و 70 (میلیون دلار) به تسلا و 10 (میلیون دلار) به SolarCity اختصاص یافت و من به معنای واقعی کلمه مجبور شدم برای اجاره خانه پول قرض کنم.

شرکت‌های مهم ایلان ماسک

تسلا

tesla0
شرکت های مهم ایلان ماسک

ایلان ماسک لقب ثروتمندترین مرد جهان را برای اولین بار در سال 2021 به دست آورد، زمانی که از جف بزوس، بنیان‌گذار شرکت آمازون پیشی گرفت. این شخص مدیرعامل شرکت خودروهای الکتریکی تسلا و موشک‌های اسپیس ایکس است.

یکی از چیزهایی که در مورد بچه‌هایم نگران هستم این است که آن‌ها به‌اندازه کافی با ناملایمات مواجه نمی‌شوند.

من تربیت وحشتناکی داشتم. من در طول بزرگ شدن با مشکلات زیادی روبرو شدم.

ایلان ماسک یکی از بنیان‌گذاران و مدیر ارشد اجرایی تسلا در وب‌سایت رسمی این شرکت ذکرشده است.

ایلان ماسک مالک چه شرکت‌هایی است؟

جالب است بدانید ایلان ماسک از 2009 یک کاربر فعال در توییتر بوده و تا ژوئن 2022 نزدیک به 100 میلیون دنبال کننده دارد.

چرا شخصیت ایلان ماسک عجیب است؟