اپل متاتریدر 4 و متاتریدر 5 را از اپ استور حذف کرد!!

نماینده MetaQuotes بیان کرده است:

MetaQuotes MetaTrader e1664185005254

ما معتقدیم که اقدامات اپل برعلیه شرکت ما،‌ هیچ‌گونه ربطی به تحریم‌های غرب بر علیه روسیه ندارد. همچنین بیان کردند که حذف متاتریدر از اپ استور زیان قابل توجهی را برای شرکت MetaQuotes به همراه داشته است و در تلاش هستند تا بتوانند مشکلات موجود را با شرکت اپل حل کنند.

آیا متاتریدر از دسترس کاربران آیفون خارج خواهد شد؟

البته این خبر به صورت رسمی از سوی اپل (Apple) اعلام نشده است.

تحریم‌های روسیه به واسطه کشورهای غربی فقط برای شرکت MetaQuotes نبوده و قبل از تحریم متاتریدر، شرکت اپل فروش محصولات و خدمات مالی از جمله Apple Pay را در روسیه در ماه مارس متوقف کرده بود. همچنین کشورهای غربی ارائه خدمات ویزا و مسترکارت را در روسیه به حالت تعلیق درآوردند و نقل و انتقالات بانکی و تراکنش های مالی را ممنوع اعلام کردند.

واکنش شرکت MetaQuotes به حذف متاتریدر از اپ استور چه بود؟

پلتفرم معاملاتی متاتریدر یکی از محبوب‌ترین بسترهای معاملاتی آنلاین است که بسیاری از کارگزاری‌ها و معامله‌گران فارکس برای انجام معاملات خود از این پلتفرم استفاده می‌کنند. نسخه MT4 این نرم‌افزار در سال 2005 و نسخه MT5 در سال 2009 توسط شرکت متاکوتس (MetaQuotes) در کشور روسیه منتشر شد.

طبق گزارش‌ها، برنامه‌های متاتریدر 4 و متاتریدر 5 در اپ استور حذف شده است و دیگر در سطح جهانی وجود نخواهند داشت.

متاتریدر از اپل استور حذف شده است؟

تاکنون گزارشی مبنی بر اختلال متاتریدر بر روی گوشی‌های آیفون اعلام نشده است و به نظر می‌رسد، حذف متاتریدر از اپل استور تاثیری بر روی اپلیکیشن‌های نصب شده بر روی گوشی‌های آیفون نخواهد داشت.

آیا متاتریدر برای کاربران اندروید نیز حذف شده است؟

خوشبختانه محدودیتی برای کاربران اندروید و ویندوز اعلام نشده است.


منبع: https://iranbroker.org/removes-mt4-mt5-from-app-store

با توجه به اینکه متاتریدر برای کشور روسیه است، گزارش‌ها حاکی از این می‌باشد که شرکت اپل به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین، تصمیم به تحریم این شرکت گرفته و در طی اقدام ناگهانی، اپل متاتریدر 4 و متاتریدر 5 را از اپ استور حذف کرد.