اندازه گیر نوسان در بازار فارکس به کمک بازارهای جهانی سهام

میانگین صنعتی داو جونز یا به صورت خلاصه داو (Dow)، یکی از برترین شاخص‌های سهام در آمریکا در نظر گرفته می‌شود. این شاخص میزان خوب بودن وضعیت تجاری 30 شرکت برتر سهامی عام را اندازه‌گیری می‌نماید.


NASDAQ مخفف عبارت National Association of Securities Dealers Automated Quotations می‌باشد.


این شاخص در حال حاضر بوسیله شرکت HSI Services Limited که یکی از شرکت‌های تابعه بانک هانگ سنگ است، گردآوری و تولید می‌شود.
2. آموزش فارکس

شاخص هانگ سنگ یک شاخص بازار سهام در کشور هنگ کنگ می‌باشد. این شاخص با ثبت و نظارت بر تغییرات روزانه قیمت سهام‌های موجود در شاخص، عملکرد کلی بازار سهام هنگ کنگ را دنبال می‌کند.


این شاخص به دقت مورد توجه سرمایه‌گذاران در سراسر دنیاست و کاملا نشان‌دهنده تمایلات بازار می‌باشد. بنابراین به رویدادهای اقتصادی و سیاسی داخلی و همچنین خارجی حساس است.


چندین نسخه از این شاخص از جمله FTSE 100 یا FTSE 250 (بسته به تعداد شرکت‌های موجود در این شاخص) وجود دارد.


این شاخص بازار سهام آلمان است که مشتمل بر 30 شرکت برتر معتبر و باکیفیت می‌باشد که در بورس اوراق بهادار فرانکفورت معامله می‌شوند.


Dow

Dow

NASDAQ

NASDAQ

شاخص سهام

ارتباط فارکس و بازار جهانی سهام

این تقاضای افزایش یافته برای ین ژاپن باعث بالا رفتن ارزش ین می‌شود. از سوی دیگر، فروش یورو موجب افزایش عرضه آن و در نتیجه کاهش ارزش یورو می‌گردد.

1. ثبت نام فارکس

ایده کلی این است: بازار سهام قوی، ارز قوی؛ بازار سهام ضعیف، ارز ضعیف.

اگر بازار سهام در یک کشور شروع به عملکرد بهتری نسبت به بازار سهام کشور دیگری نماید، باید آگاه باشید که احتمالا پول از کشور با بازار سهام ضعیف‌تر به کشور با بازار سهام قوی‌تر حرکت خواهد کرد.

این اتفاق می‌تواند منجر به افزایش ارزش ارز کشوری شود که بازار سهام قوی‌تری دارد در حالیکه ارزش ارز کشوری که بازار سهام ضعیف‌تری داشته می‌تواند کاهش یابد.

همانطور که از نام آن پیداست، این شرکت‌ها با تولیدات صنعتی مرتبط بوده و نماینده برخی از بزرگترین شرکت‌ها در آمریکا می‌باشند.


اگر ارز کشوری با بازار سهام قوی‌تر را خریده باشید و ارز کشوری با بازار سهام ضعیف‌تر را فروخته باشید، می‌توانید به طور بالقوه پول زیادی به دست آورید.

شما تنها چهار  قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

آیا می‌دانستید که بازارهای سهام نیز می‌توانند به اندازه‌گیری حرکت ارز کمک کنند؟ شما تا حدودی می‌توانید شاخص‌های سهام را به عنوان گوی جادویی فارکس مورد استفاده قرار دهید.

3. تقویم اقتصادی فارکس

Hang Seng

Hang Seng

FTSE

FTSE

با اینکه شما به عنوان معامله‌گر فارکس، ممکن است سهام را معامله نکنید اما باید به بازارهای سهام در کشورهای بزرگ توجه داشته باشید.

S&P500

S&P 500

یک سرمایه‌گذار اروپایی برای سرمایه‌گذاری در بازار سهام ژاپن، ابتدا باید یوروی (EUR) خود را به ین ژاپن (JPY) تبدیل کند.

این شاخص توسط شرکت Stoxx Ltd. ایجاد شد که به صورت مشارکت انتفاعی از Deutsche Boerse AG، Dow Jones & Company و SIX Swiss Exchange می‌باشد.


شرکت‌هایی که بخشی از داو می‌باشند بسیار بزرگ هستند به گونه‌ای که احتمالا هر روز حداقل با یکی از آنها سروکار دارید. آیا می‌توانید زندگی را بدون AT&T، McDonalds، Pfizer یا Intel تصور کنید؟ بله، همه این شرکت‌ها در شاخص داو قرار دارند!


با توجه به اینکه آلمان بزرگترین اقتصاد در منطقه یورو است، شاخص DAX به طور معمول نزدیکترین توجه را در میان شاخص‌های کل منطقه یورو به خود اختصاص داده است. برخی از شرکت‌هایی که در شاخص DAX حضور دارند عبارتند از آدیداس، BMW و بانک دویچه.


این شاخص یک میانگین وزنی قیمت از 225 شرکت برتر بوده و به عنوان بازتاب دهنده کل بازار در نظر گرفته می‌شود. شاخص Nikkei مشتمل بر شرکت‌هایی مانند تویوتا، خطوط هوایی ژاپن و فوجی فیلم می‌باشد.


هنگامی که چشم‌انداز یک بازار سهام خاص خوب به نظر می‌رسد، پول بین‌المللی به داخل آن جریان می‌یابد. از سوی دیگر، وقتی که بازار سهام در حال تقلا کردن می‌باشد، سرمایه‌گذاران بین‌المللی پول خود را از آن خارج کرده و به دنبال مکانی بهتر برای سرمایه‌گذاری می‌گردند.

 
شاخص Nikkei مشابه با شاخص داو جونز، گسترده‌ترین میانگین مورد معامله از بازار سهام ژاپن می‌باشد.


شرح

Nikkei

Nikkei

شاخص Standard & Poor 500 که عموما به نام S&P 500 شناخته می‌شود، یک شاخص وزنی از قیمت‌های سهام 500 شرکت از بزرگترین شرکت‌های آمریکایی می‌باشد.


چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که به منظور خرید سهام از یک کشور خاص، ابتدا باید ارز محلی آن کشور را داشته باشید.

شاخص FTSE (که “footsie” تلفظ می‌شود) عملکرد پرسرمایه‌ترین شرکت‌های انگلستان را که در بورس اوراق بهادار لندن لیست شده‌اند، دنبال می‌کند.


4. تحلیل فارکس


منبع: https://boorsa.org/post/2280/%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%87-%DA%AF%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D9%88%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B3%D9%87%D8%A7%D9%85

 

بر اساس چیزی که در تلویزیون می‌بینید، چیزی که در رادیو می‌شنوید و چیزی که در روزنامه می‌خوانید، به نظر می‌آید که بازار سهام بیشترین پوشش را در بین بازارهای مالی دارد. معامله در این بازار قطعا هیجان‌انگیز است زیرا می‌توانید سهام شرکت‌هایی را خریداری کنید که محصولاتی را تولید می‌کنند که بدون آنها نمی‌توانید زندگی کنید.

DAX مخفف عبارت Deutscher Aktien Index می‌باشد.


DJ EURO STOXX 50

European Union flag

آیا با شاخص‌های عمده سهام جهان آشنایی ندارید؟ امروز روز شانس شماست! آنها را در جدول زیر برایتان آورده‌ایم:

شاخص Dow Jones Euro Stoxx 50 شاخصی پیشتاز و معتبر در منطقه یورو می‌باشد. این شاخص شامل بیش از 50 سهام برتر از 12 کشور در منطقه یورو می‌باشد.


Dax

Dax

این شاخص به عنوان پیشاهنگ اقتصاد آمریکا در نظر گرفته می‌شود و برای پیش‌بینی جهت آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس از میانگین صنعتی داو جونز، این شاخص بیشترین میزان تجارت در آمریکا را به خود اختصاص داده است.


این شاخص به بزرگترین بازار معاملات سهام مبتنی بر صفحه نمایش الکترونیک در آمریکا اشاره دارد که شامل تقریبا 3.700 شرکت و بنگاه است. همچنین دارای بزرگترین حجم معاملاتی در بین بازارهای سهام دنیا می‌باشد.

فارکس و بازارهای جهانی سهام

برخی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، صندوق‌های قابل معامله در بورس و سایر صندوق‌ها از جمله صندوق‌های بازنشستگی، طراحی شده‌اند تا عملکرد شاخص S&P 500 را پیگیری نمایند. صدها میلیارد دلار آمریکا به این شکل سرمایه‌گذاری شده است.