استفاده از واگرایی ها در معاملات فارکس، بورس و ارز دیجیتال

دو نوع واگرایی وجود دارد:

  1. واگرایی معمولی
  2. واگرایی مخفی

چه می‌شد اگر در حالی که در یک معامله خرید بودید، می‌توانستید جلوتر از زمان، جایی مناسب برای خروج از معامله تشخیص دهید به جای اینکه مشاهده کنید که دستاوردهای تحقق نیافته شما در جلوی چشمانتان ناپدید می‌شوند به دلیل اینکه معامله شما تغییر جهت می‌دهد؟

اگر هیچ کدام در این حالت نیستند، بدان معنا است که قیمت و اسیلاتور در حال دور شدن از یکدیگر هستند و به همین دلیل است که آنرا “واگرایی” می‌گویند.

نکته مهم در مورد واگرایی‌ها این است که می‌توانید از آنها به عنوان یک اندیکاتور پیشرو استفاده کنید و پس از مقداری تمرین، کشف آن خیلی مشکل نخواهد بود.

استفاده از روش معاملاتی بر اساس واگرایی می‌تواند در تشخیص یک روند تضعیف شونده یا برگشت اندازه حرکت مفید باشد. گاهی اوقات حتی می‌توانید آن را به عنوان نشانه‌ای از ادامه یافتن یک روند به کار ببرید!

وقتی واگرایی‌ها به درستی در معاملات استفاده شوند، می‌توانید همواره از آنها کسب سود نمایید. بهترین نکته در مورد واگرایی‌ها این است که شما معمولا در نزدیکی کف در حال خرید و در نزدیکی سقف در حال فروش هستید. این موضوع ریسک معاملات شما را نسبت به پاداش بالقوه‌، بسیار کاهش می‌دهد.

سود زیاد با هزینه کم!

چه می‌شد اگر راهی کم‌ریسک برای فروش در نزدیکی سقف یا خرید در نزدیکی کف قیمت یک روند وجود می‌داشت؟

واگرایی

اگر قیمت در حال ساختن سقف‌های بالاتر باشد، اسیلاتور نیز باید در حال ساختن سقف‌های بالاتر باشد. اگر قیمت در حال ساختن کف‌های پایین‌تر باشد، اسیلاتور نیز باید در حال ساختن کف‌های پایین‌تر باشد.

شما تنها دو قدم تا ورود به فارکس  فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

قیمت و اندازه حرکت به طور معمول دست در دست یکدیگر حرکت می‌کنند مانند هانسل و گرتل، بتمن و رابین، نمک و فلفل و … فکر کنم متوجه منظورم شدید!

فقط به “سقف‌های بالاتر” و “کف‌های پایین‌تر” فکر کنید.

1. ثبت نام فارکس

خوب چه حدسی می‌زنید؟ بله، راهی وجود دارد! به آن معامله بر اساس واگرایی گفته می‌شود.

به طور خلاصه، بوسیله مقایسه رفتار قیمت با حرکت یک اندیکاتور می‌توان واگرایی را مشاهده نمود. واقعا مهم نیست که از چه اندیکاتوری استفاده می‌کنید. می‌توانید از RSI، MACD، استوکستیک، CCI و غیره استفاده کنید.

چه می‌شد اگر معتقد باشید که یک جفت ارز به سقوط قیمت ادامه خواهد داد اما دوست داشته باشید که در یک قیمت بهتر یا یک نقطه ورود با ریسک کمتر وارد معامله فروش شوید؟

2. آموزش فارکس

 

معامله بر اساس واگرایی‌ها

 


منبع: https://boorsa.org/post/1719/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%D8%A7%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D9%88-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84

 

 

معامله بر اساس واگرایی ابزاری عالی برای قرار گرفتن در جعبه ابزار معاملاتی شماست زیرا واگرایی‌ها به شما اعلام می‌کنند که چیزی مشکوک در حال رخ دادن است و باید توجه بیشتری داشته باشید.

در این پایه تحصیلی، به شما خواهیم آموخت که چگونه این واگرایی‌ها را کشف نموده و چگونه بر اساس آنها معامله کنید. در انتها نیز یک غافلگیری مطبوع برای شما خواهیم داشت.