استراتژی پر بازده استفاده از مستطیل ها

1. ثبت نام فارکس

 

3. دنبال کردن اخبار از تقویم اقتصادی فارکس

 


منبع: https://boorsa.org/post/1619/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%B7%DB%8C%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%AA%DA%98%DB%8C-%D9%BE%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%B7%DB%8C%D9%84-%D9%87%D8%A7

الگوی مستطیل

آموزش الگوی مستطیل

 

یک مستطیل،  یک الگوی نموداری است که زمانی تشکیل میشود که قیمت با سطوح حمایت و مقاومت موازی محدود میشود.

الگوی مستطیل

در مثال بالا،  ما به طور واضح میبینیم که جفت ارز توسط دو سطح قیمت کلیدی که موازی یکدیگر هستند، محدود شده است.  ما تنها باید منتظر بمانیم تا یکی از این سطوح بشکنند و برای سوار شدن، به پیش برویم!

شما تنها سه قدم تا ورود به دنیای فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

آموزش الگوی مستطیل

آموزش الگوی مستطیل

 

مستطیل نزولی

توجه کنید که چگونه قیمت پس از اینکه در بالای الگوی مستطیلی شکست،  همه مسیر به سمت بالا را طی کرد. اگر ما سفارش خرید را در بالای سطح مقاوت داشته باشیم، میتوانیم در این معامله چند pip بگیریم!

 

مستطیل صعودی

یک مستطیل نزولی، زمانی تشکیل میشود که قیمت برای مدتی در حین روند نزولی تثبیت میشود. این به این دلیل رخ میدهد که فروشندگان  احتمالا نیاز به توقف دارند و قبل از بردن جفت ارز بسوی پایینتر، نفس بگیرند.

در اینجا مثال دیگری  از مستطیل وجود دارد، این بار،  الگوی نموداری مستطیل صعودی. پس از روند صعودی، قیمت متوقف شد تا برای مدت کمی ثابت شود. آیا میتوانید حدس بزنید ، بعد از این قیمت به کجا میرود؟

2. آموزش فارکس صفر تا صد

 

در اینجا نکته ای وجود دارد: وقتی جفت ارز در زیر سطح حمایت قرار میگیرد، تمایل دارد که حرکتی را ایجاد کند که در حدود اندازه الگوی مستطیل باشد. در مثال بالا، جفت ارز فراتر از هدف حرکت کرد و بنابراین شانسی برای گرفتن pip های بیشتر وجود دارد!

اگر پاسخ داده باشید : بالا، درست پاسخ داده اید، آن شکست به بیرون صعودی خوب را درست در آنجا چک کنید!

قیمت؛ سطوح حمایت و مقاومت را چندین بار،  قبل از اینکه نهایتا به بیرون شکسته شود، ” آزمایش ” خواهد کرد. از آنجا، قیمت در جهت شکست به بیرون، روند میگیرد، خواه این روند صعودی یا نزولی باشد.

در این مثال، قیمت در انتهای  الگوی نموداری مستطیلی میشکند و به پایین رفتن ادامه میدهد. اگر ما، درست زیر سطح حمایت،  سفارش فروش داشته باشیم، میتوانیم در این معامله سود زیادی ببریم.

درست مثل مثال الگوی مستطیلی نزولی، وقتی جفت ارز میشکند، این معمولا حرکتی را ایجاد میکند که حداقل در انداره‌ی محدوده قبلی اش می باشد.

 

به یاد داشته باشید، وقتی شما یک مستطیل را مشاهده می‌کنید: خارج از جعبه فکر کنید!

 

یک مستطیل ، نشان دهنده یک دوره تثبیت یا تردید بین خریداران و فروشندگان است، در زمانی که آنها میخواهند کاری انجام دهند اما هنوز آن کار را انجام نداده اند.

آموزش الگوی مستطیل

 

آموزش الگوی مستطیل