اخبار محرک بازار فارکس و مبنای تحلیل فاندامنتال هستند

اینکه شما اخبار را زودتر ببینید یا بشنوید، برای معامله شما بهتر است، مطلقا هیچ مجازاتی برای آن وجود ندارد.

واقعیت این است که اخبار بر شیوه‌ی ادراک ما، واکنش نشان دادن ما، و در تصمیمات ما برای انجام معامله؛ تاثیر میگذارند. فرقی نمیکند که تاثیر اخبار در کدام قسمت از معامله ارز ، وارد شود. به هر حال، تفاوت بارز در این است که  اخبار، چگونه در بازار سهام و بازار فارکس  مدیریت می شوند. بنابراین تفاوتی در تحلیل فاندامنتال بازار فارکس و بورس وجود دارد.اجازه دهید به مثال قبلی خود بازگردیم و تصور کنید که شما شنیده اید که شرکت نرم افزاری بزرگ ورشکسته شده است، اما اجازه دهید فرض کنیم که شما، این خبر را ؛ یک روز قبل از اینکه این شرکت واقعا، این موضوع را در اخبار اعلام کند، شنیده اید. طبیعتا، در نتیجه ی اینکه شما یک روز زودتر اخبار را شنیده اید،  سهام خود را میفروشید، به این ترتیب، شما نسبت به افرادی که این خبر را در اخبار شبانه خود نشنیده اند، سرمایه‌ی خود را حفظ کرده اید. این برای شما خوب است؟ متاسفانه این حقه کوچک ، با نام حقه درون سازمانی، نامیده می شود، و میتواند شما را به زندان بفرستد.

 انتشار اخبار

معامله کنندگان بزرگ، معامله کنندگان کوچک، یا معامله کنندگان ضعیفتر، همگی باید برای ایجاد حرکت در بازار ، به اخبار مشابهی وابسته باشند؛ زیرا اگر هیچ اخباری وجود نداشته باشد، بازار به سختی حرکت خواهد کرد. مبنای اصلی تحلیل فاندامنتال اخبار است

واکنش آشکار،  این خواهد بود که شما بلافاصله سهام خود را می فروشید. در واقع، این همان کاری است که هر فرد دیگری که سهام آن شرکت را دارد، انجام میدهد. شما توسط تحلیل فاندامنتال تصمیم گرفتید تا از بازار خارج شوید.

با در نظر گرفتن برخی از تکنولوژیها و وسایل ارتباطات فوری، چیزی که اکنون در دست شماست، آخرین و بزرگترین(البته شاید گاهی بزرگترین نباشد) اخبار است که اکنون، در دستان شما قرار دارد.این ……”خبر” فوق العاده و عالی ‌ای  برای معامله کنندگان خرد است…  زیرا به آمریکا اجازه میدهد که نسبتا به سرعت، در برابر گمانه زنی های بازار ، پاسخ دهد.

برای درک اهمیت اخبار  و پیاده سازی تحلیل فاندامنتال، این سناریو را تصور کنید ( البته صرفا تخیلی است)

مارتا استوارت این کار را انجام داد و اکنون متهم شده است.

تفاوت اصلی بین آموزش فارکس و آموزش بورس در تحلیل بنیادین یا فاندامتال است.در هنگام انجام معامله؛ فقط، دانستن تحلیل تکنیکال کافی نمی باشد.  دانستن اینکه چه چیزی میتواند باعث حرکت بازار فارکس شود، نیز خیلی مهم است. بیشتر حرکت هایی که در بازار فارکس رقم می خورد توسط تحلیل فاندامنتال قابل شناسایی است.درست مانند جنگ بزرگ ستارگان، در پشتِ خطوط روند، جفت قله‌ها، و الگوهای سرها و شانه ها، و در پشت سر این حرکات؛ یک نیروی اصلی دیگری وجود دارد. این نیرو اخبار نامیده میشود!

اخبار برای بازار فارکس خیلی مهم است؛ زیرا این، اخبار است که بازار  را به حرکت وام یدارد. صرف نظر از مسایل فنی، اخبار میتواند بازار فارکس را در حال حرکت نگه دارد.بسیاری از افراد تحلیل فاندامنتال را پر اهمیت نمی دانند. تمام فکر این افراد بر اساس نمودارها است و نه تحلیل فاندامنتال.نکته بسیار مهم این است که اگر حتی شما به عنوان معامله گر، تحلیل فاندامنتال را جدی نمی گیرید، بازیگران بزرگ این کار را می کنند. آن ها مهره های شطرنج خود را بر اساس این اخبار می چینند.بهترین ابزار در تحلیل تکنیکال که متوجه تاثیر اخبار می شوید و به نوعی به صورت همزمان تحلیل فاندامنتال و تکنیکال را به کار می گیرید پرایس اکشن است.استراتژی فارکس شما حتما باید از ترکیب تحلیل فاندامنتال و تکنیکال تشکیل شده باشد. فرقی ندارد که شما در معتبرترین بروکرهای فارکس معامله می کنید یا در معمولی ترین آن ها شما باید حتما خط مشی درستی را براش شروع کار داشته باشید. بعضی از بروکرهای فارکس خبرهای فاندامنتال را برای کاربرانشان به اشتراک می گذارند. اگر به دنبال بهترین بروکر فارکس هستید، حتما در بروکر فارکس لایت فارکس، هات فارکس و یا فارکس تایم یک حساب دمو باز کنید.

برای بررسی اخبار بازار فارکس و ارز دیجیتال به فارکس فکتوری فارسی سر بزنید.

                                 آشنایی با تحلیل فاندامنتال یا بنیادین


منبع: https://boorsa.org/post/53/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B9%D8%AB-%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AF

در اخبار شبانه شما، گزارشی مبنی بر این، وجود دارد که بزرگترین کمپانی نرم افزاری که شما بر روی آن سرمایه‌گذاری کرده اید، دچار ورشکستگی شده است.اولین کاری که می کنید چیست؟ درک شما از ایجاد این تغییر در شرکت چگونه است؟ درک دیگران از این تغییر ایجاد شده در شرکت چگونه است؟

در بازار سهام و ارز ، وقتی شما اخبار را قبل از دیگران می‌شنوید، انجام این کار، غیر قانونی است. در بازار فارکس، این موضوع،  با نام  بازی عادلانه نامیده می شود.

تحلیل بنیادین

برای اینکه بتوانید به راحتی تحلیل فاندامنتال و تکنیکال را روی هر کالایی در فارکس انجام دهید پکیج صفر تا 100 بازار فارکس را تهیه کنید.

برای دریافت مقاله آشنایی با تحلیل فاندامنتال یا بنیادین روی لینک کلیک کنید.