آیا معامله با اخبار در فارکس، بهترین استراتژی برای کسب درآمد است؟


یک خبر مهم باعث می‌شود قیمت یک جفت ارز یا یک دارایی به‌شدت دچار نوسان شود. معامله با اخبار در فارکس آنقدر وسوسه‌کننده می‌شود که درنهایت، تریدر با اخبار وارد معامله می‌شود. معامله با اخبار در فارکس، یکی از راه‌های مورد توجه تریدرها برای کسب درآمد است. اما آیا این راه به تنهایی کافی است تا برای کسب درآمد فقط به آن متکی باشید؟ این مقاله از ایران بروکر به بررسی پاسخ این سوال و دلایلی که ممکن است، معامله با اخبار در فارکس به تنهایی کافی نباشد، می‌پردازد.

عدم تفسیر و برداشت صحیح از اخبار

یکی از دلایل اصلی که ممکن است معامله با اخبار در فارکس به تنهایی کافی نباشد، پیچیدگی تفسیر خبر است. گاهی اوقات پس از اعلام یک گزارش خبری، بازار به نحوی واکنش نشان می‌دهد که با توقعات شما هم‌خوانی دارد و قیمت ارز به سمتی حرکت می‌کند که شما انتظار داشته‌اید. اما در موارد دیگر، تفسیر شما از خبر کاملا اشتباه از آب در می‌آید.

معامله با اخبار در بازار فارکس

علت این پیچیدگی در تفسیر اخبار این است که پیش‌بینی دقیق نمی‌تواند صورت بگیرد. بازار فارکس به اندازه‌ای پویا و تغییرپذیر است که نمی‌توان به‌طور دقیق پیش‌بینی کرد که چگونه به یک گزارش خبری واکنش نشان می‌دهد. به همین دلیل است که معامله‌گران خبری در فارکس معمولا قبل از انتشار گزارش، سطوح معاملاتی را برای ورود و خروج تعیین می‌کنند.

با وجود این، حتی این اقدام هم نمی‌تواند نتایج را به‌صورت قطعی پیش‌بینی کند. به این معنا که تریدر ممکن است یک معامله را آغاز کند و سپس به‌طور ناگهانی قیمت به سمت خلاف تصورات تغییر جهت دهد. درنتیجه، معامله‌ای که فقط متکی بر اخبار فارکس است برای کسب درآمد به شکل قطعی تضمین کننده سود نیست. این واقعیت نمایانگر منطقی بودن و اهمیت مدیریت ریسک در معامله خبری است. معامله‌گران موفق در این حوزه نه تنها با تفسیر درست اخبار، بلکه با داشتن تجربه و تمرین کافی نیز باید مراقب باشند و صبورانه برخورد کنند.

درنهایت، باید توجه داشت که تصمیم‌گیری در معاملات خبری نیازمند دانش و تجربه بروز و اطلاعات معتبر است. همچنین، باید به اصول مدیریت ریسک و استراتژی‌های معاملاتی توجه ویژه‌ای داشته باشید تا از ورشکستگی در معامله با اخبار در فارکس جلوگیری کنید.

فرصت های کمیاب در معامله فارکس

در بازار فارکس، هر روز بارانی از گزارش‌ها و اخبار اقتصادی می‌بارد. اما واقعیت این است که تمامی این گزارش‌ها اهمیت یکسانی ندارند و بسیاری از آن‌ها به اندازه‌ای که فکر می‌کنید مهم نیستند. حتی اگر یک گزارش با اهمیت باشد و با انتظارات شما هم‌خوانی داشته باشد مانند یک پازل کوچک در تصویر کلی بازار فارکس است و ممکن است تاثیر محدودی بر روند معاملات داشته باشد.

ترید با اخبار در فارکس

منطق و واقع‌گرایی بیان می‌کنند که معامله با اخبار در فارکس نباید تبدیل به راهی شود که کاملا به آن متکی باشید. حتی اگر اخباری اهمیت داشته باشد، عدم قطعیت در واکنش بازار به آن‌ها و وجود عوامل غیرقابل پیش‌بینی می‌تواند وضعیت را پیچیده‌تر کند. به همین دلیل است که معامله‌گران حرفه‌ای فارکس تا حد زیادی معاملات خبری را متکی به شانس و قمار می‌دانند تا روشی پایدار برای کسب سود!

بنابراین، برای تبدیل شدن به یک تریدر موفق، شما نیاز به ایجاد یک استراتژی معاملاتی دارید که باتوجه به تمامی متغیرهای بازار، قابل اجرا باشد. همچنین، باید مهارت‌های مدیریت ریسک قوی و توانایی مدیریت تغییرات غیرمنتظره در بازار را داشته باشید.

نوسانات بسیار بالا در بازار فارکس

هنگامی‌که بازار فارکس به یک گزارش خبری واکنش نشان می‌دهد، اغلب با یک پدیده معروف به «نوسانات بسیار بالا» همراه است. این پدیده به معنای افت‌وخیز یا تغییرات بسیار بزرگ و پرشتاب در قیمت‌ها بعد از اعلام یک گزارش خبری است. نوسانات بالا یعنی هر معامله‌ای که در این لحظات انجام می‌شود، ممکن است سریعا تغییر کند و به ضرر تبدیل شود.

هیچ لحظه‌ای در بازار فارکس، پرتنش‌تر از لحظات نوسانات بسیار بالا برای معامله‌گران نیست. درواقع می‌توان در عرض چند ثانیه وارد یک معامله شد و به همان سرعت نیز از آن خارج شد.

معاملات احبار در بازار فارکس

نمودار بالا نمونه‌ای از این پدیده را نشان می‌دهد. این نمودار نمایانگر افزایش قیمت AUDUSD پس از انتشار گزارش حقوق و دستمزد غیر کشاورزی است. این نمودار تغییرات ناگهانی و پرشتاب در بازار فارکس را نمایش می‌دهند که باید آماده‌ی مواجهه با آن‌ها باشید. این مسئله می‌تواند برای معامله‌گران به چالشی مهم تبدیل شود که نیازمند مهارت و تجربه کافی در مدیریت ریسک و انتخاب به‌موقع و سازگاری با شرایط بازار را دارد.

افزایش هزینه های معاملاتی در بازار فارکس

در بازار فارکس، افزایش هزینه‌های معاملاتی، ویژگی منحصربه‌فردی است که معمولا در دوره‌های نوسانات بالا و پس از اعلان‌های خبری مهم به چشم می‌خورد. وقتی‌که بازار به یک گزارش خبری واکنش نشان می‌دهد، شما با یک محیط بسیار چالشی و هزینه‌های افزایش‌یافته مواجه می‌شوید که ممکن است تاثیر منفی روی سودآوری معاملات شما داشته باشد.

برای توضیح بهتر، فرض کنید یک گزارش اقتصادی مهم در بازار منتشر می‌شود و این خبر، نوسانات زیادی را در بازار ایجاد می‌کند. نوساناتی که شامل حرکت‌های قیمتی سریع در جفت ارزهای مختلف می‌شود که توجه معامله‌گران ریسک‌پذیر را به خود جذب می‌کند.

در پاسخ به این تغییرات شدید در بازار، بروکرها معمولا هزینه‌های معاملاتی خود را افزایش می‌دهند. راه‌حل ساده‌ای که در پاسخ به افزایش هزینه‌ها انتخاب می‌شود، افزایش موقت اسپرد روی جفت ارزهای تحت تاثیر اخبار است. این اقدام به‌نظر آسان می‌آید اما برای معامله‌گران، افزایش هزینه‌های معاملاتی و کاهش سودآوری معامله با اخبار در فارکس را همراه دارد.

بنابراین، حتی زمانی‌که در یک معامله خبری سود کسب می‌کنید، باید در نظر داشته باشید که هزینه‌های اضافی نیز محاسبه شوند و این امر نیازمند مدیریت دقیق هزینه‌ها و مزایا در معاملات شما است.

لغزش یا اسلیپیج در زمان اخبار فارکس

اسلیپیج یکی دیگر از مسائلی است که می‌تواند باعث شود معامله با اخبار در فارکس به شما سود کافی ندهد. این اتفاق در بازارهای نارسا و پرنوسان رایج است که تاثیر منفی بر معاملات شما می‌گذارد.

ترید با اخبار در فارکس

لغزش یا اسلیپیج یعنی زمانی‌که قیمت اجرای معامله شما با قیمت ورودی شما متفاوت است. به‌عنوان مثال، فرض کنید بازار در حال حاضر به یک خبر واکنش نشان می‌دهد و شما تصمیم می‌گیرید در قیمت ۱.۲۰۱، وارد معامله شوید. اما به دلیل وجود لغزش، تا زمانی‌که قیمت به ۱.۲۱۲ نرسد، معامله انجام نمی‌شود. این تفاوت ۱۱ پیپ است که به دلیل اسلیپیج معامله را از دست می‌دهید.

این مسئله می‌تواند باعث شود که معامله با اخبار در فارکس به شما سود کافی ندهد؛ از این رو، مهم است که به مسائلی مانند لغزش در معاملات فارکس، توجه کنید. برای مقابله با این مسئله، معمولا معامله‌گران از استراتژی‌های مدیریت ریسک و انتخاب دقیق تایم معاملات خبری استفاده می‌کنند تا اثرات لغزش را به حداقل برسانند و احتمال سودآوری معاملات خبری را افزایش دهند.

آیا باید کاملا قید معامله با اخبار در فارکس را بزنید؟

معامله با اخبار در فارکس یکی از راه‌های جذاب و هیجان‌انگیز برای کسب درآمد در بازار فارکس است. اما با این حال، تاکتیک‌های این نوع معاملات به دلیل ویژگی‌های خاص خود، ریسک بسیار بالایی دارد . باتوجه به عواملی که در این مقاله بررسی کردیم، آیا باید کلا از معامله با اخبار در فارکس دوری کنیم؟ قطعا نه.

معامله با اخبار هم‌چنان یک راه برای کسب سود در فارکس است، اما معامله‌گران باید با آگاهی کافی، استراتژی مناسب و مدیریت ریسک دقیق به این نوع معامله بپردازند. بهترین راه برای آموزش و تمرین معامله با اخبار، استفاده از حساب‌های دمو است تا زمانی‌که برای انجام معاملات واقعی آماده شوید. مقالات و منابع آموزشی مرتبط نیز می‌توانند به شما در مسیر معامله با اخبار کمک کنند.

آیا می‌توانید با معامله اخبار در فارکس درآمد کسب کنید؟

پاسخ به این سوال از جوانب مختلف، بستگی به عوامل مختلف دارد. ابتدا باید بگوییم که معامله با اخبار یکی از استراتژی‌های جذاب در بازار فارکس است؛ به معامله‌گران این امکان را می‌دهد تا از تغییرات قیمتی کوتاه مدت که به‌عنوان واکنش به اعلان‌ها و گزارش‌های اقتصادی رخ می‌دهد، سود کسب کنند. این ایده در اصل بسیار جذاب است؛ زیرا تا زمانی‌که قیمت به سمت بالا یا پایین حرکت کند، همیشه فرصتی برای کسب سود وجود دارد. اما باید ذکر کرد که معامله با اخبار در فارکس نیازمند مهارت‌ها، دانش خاص و مدیریت چالش‌های خاص خود است.

آنچه در نوشته «آیا معامله با اخبار در فارکس بهترین استراتژی برای کسب درآمد است» خواندیم:

همه می‌توانند از معامله با اخبار در فارکس بهره‌مند شوند. اما باید در نظر داشت که این استراتژی با چالش‌ها و ریسک‌های خود همراه است. پیچیدگی تفسیر اخبار، هزینه‌های لغزش بالا، نوسانات قیمتی شدید و از دست رفتن فرصت‌های معاملاتی، عواملی هستند که باید آن‌ها را در نظر داشته باشید. به‌عبارت دیگر، معامله با اخبار در فارکس توانایی سودآوری دارد اما نیاز به تجربه، دانش عمیق و مدیریت مالی صحیح دارد؛ بنابراین، اگر شما یک معامله‌گر تازه‌کار هستید یا تجربه کافی ندارید، فقط روی معاملات اخبار فارکس برای کسب درآمد حساب نکنید.

با وجود این، تقویم اخبار فارکس در سایتی مانند فارکس فکتوری می‌تواند به معامله‌گران اخبار کمک کند تا اطلاعات مهم را به‌موقع دریافت کنند؛ همچنین به معامله‌گران غیر خبری نیز کمک می‌کند تا از نوسانات قیمتی ناشی از اخبار، پیشگیری کنند.

سوالات متداول «آیا معامله با اخبار در فارکس بهترین استراتژی برای کسب درآمد است»

آیا می‌توانید با معامله اخبار در فارکس درآمد کسب کنید؟

معامله با اخبار در فارکس نیازمند مهارت‌ها، دانش خاص و مدیریت چالش‌های خاص خود است.

در معامله با اخبار در فارکس چه عواملی بر سر راه کسب درآمد وجود دارد؟

پیچیدگی تفسیر اخبار، هزینه‌های لغزش بالا، نوسانات قیمتی شدید و از دست رفتن فرصت‌های معاملاتی، عواملی هستند که باید آن‌ها را در نظر داشته باشید.

آیا باید کاملا قید معامله با اخبار در فارکس را بزنید؟

معامله با اخبار هم‌چنان یک راه برای کسب سود در فارکس است، اما معامله‌گران باید با آگاهی کافی، استراتژی مناسب و مدیریت ریسک دقیق به این نوع معامله بپردازند. بهترین راه برای آموزش و تمرین معامله با اخبار، استفاده از حساب‌های دمو است تا زمانی‌که برای انجام معاملات واقعی آماده شوید. مقالات و منابع آموزشی مرتبط نیز می‌توانند به شما در مسیر معامله با اخبار کمک کنند.


منبع: https://iranbroker.net/trading-with-news-in-forex/