آموزش نحوه استفاده از اسیلاتورها برای تشخیص پایان روند

حال اجازه دهید به اسیلاتورهای پیشرو مشابهِ ایجاد کننده خطا نگاه کنیم، شما تنها میدانید که این سیگنالها کامل و بی عیب نیستند.

آموزش آسیلاتورها

زمانی که ما به بحث درباره کار با RSI و SAR سهموی و تصادفی پرداختیم، را به یاد می‌آورید؟

 

سپس، در طی هفته سوم از ژانویه،  تصادفی( Stochastic)، سهموی SAR و RSI ، همگی سیگنال (علامت) فروش را میدهند. و، با قضاوت از روی افت 3 ماهه پس از آن،  در صورتی که شما آن معامله فروش را انجام دهید، شما مقدار زیادی pip (هر واحد تغيير در ارزش يك جفت ارز را يك PIP تغيير مي نامند) را خواهید ساخت.

با نگاه بر نمودار بالا، شما به سرعت میتوانید ببینید که تعداد زیادی سیگنال کاذب( نادرست) وجود دارد.

اجازه دهید به برخی از مثالها توجه نماییم.

آموزش آسیلاتورها

در طی هفته دوم از آوریل، هر دوی RSI و Stochastic سیگنالهای فروش میدهند در حالیکه SAR سهموی  این علامت را نمیدهد. قیمت در حال بالا رفتن از آن نقطه میباشد و در صورتی که شما  بی درنگ به یک معامله فروش  وارد شوید، در آن صورت شما یک دسته از pip ها را از دست میدهید. 

وقتی درباره اینکه چرا اندیکاتورهای پیشرو  ممکن است نادرست باشند،  آگاهی داشته باشیم؛  دلیلی برای اجتناب از انها وجود ندارد. 

برای ورود به فارکس روی لینک زیر کلیک کنید:

اگر به یاد ندارید ما شما را به سطح 5ام ارجاع میدهیم.

خوب، به نظر میرسد که RSI ، به اندازه شما مردد است بنابراین، هیچ سیگنال خرید یا فروشی را در آن زمان نمی دهد.

در صورتی که شما سیگنالهای مخلوطی را دریافت میکنید، بهتر ات، بجای  اتخاذ ” بهترین حدس” کاری انجام ندهد. در صورتی که نمودار، همه معیارهای شما را براورده نساخت، روند را مجبور [به تغییر] نکنید!

SAR سهموی، دارای محاسبات منحصر بفرد مربوط به خودش میباشد که میتواند به میزان بیشتری باعث ایجاد چالش شود.

به هر حال، همانطور که روی نمودار مشاهده میکنید، همه سه اندیکاتور، در انتهای دسامبر علامت خرید را میدهند.  فکر کنید که  ان روند در حدود 400 pip  سود میدهد. 

یک اسیلاتور، هر گونه شی یا داده‌ای است که در بین دو نقطه، به سمت جلو و عقب حرکت میکند. البته این مسئله در آموزش فارکس ما به صورت ویدئویی توضیح داده شده است.

به بیان دیگر، اسیلاتور، چیزی است که همواره در جایی بین دو نقطه A و B قرار میگیرد. به زمانی فکر کنید که شما سوئیچ نوسان روی فن الکتریکی خود را روشن میکنید.

برای چنین مجموعه خوبی از اندیکاتورها چه رخ داده است؟

ثبت نام فارکس


منبع: https://boorsa.org/post/1586/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF

به سه اسیلاتور بر  روی نمودار روزانه GBP/USD’s که در شکل زیر نشان داده شده است توجه کنید.

Stochastic ، بر مبنای محدوده از بالا- به پایین (high-to-low range) از دوره زمانی میباشد (در این مورد، به صورت ساعتی میباشد)، و مسئول تغییرات از یک ساعت تا ساعت دیگر نمیباشد.

 

Stochastic (تصادفی) ، SAR سهموی و شاخص قدرت نسبی (RSI) همگی اسیلاتور هستند. هر یک از این اندیکاتورها، جهت  علامت دهی برای  بازگشت (معکوس شدن)  احتمالی ، یعنی جایی که روند قبلی، دوره خود را طی کرده است و قیمت آماده‌ تغییر جهت دادن میباشد؛ طراحی شده اند.

 

این، در واقع، ماهیت اسیلاتورها میباشد. انها فرض میکنند که یک حرکت قیمت خاص ، همواره در یک بازگشت یکسان حاصل  میشوند. البته، این بی معنی  است.

فکر کنید که  اندیکاتور  فنی ما  همواره “روشن” یا ” خاموش” میباشد. به طور ویژه تر، یک اسیلاتور  معمولا علامت “خرید” یا فروش” را میدهد، تنها استثنا در زمانی است  که اسیلاتور به طور آشکار، در انتهای محدوده خرید / فروش قرار نمی گیرد.

آیا این آشنا نیست؟ البته باید آشنا باشد!

اندیکاتورهایی که اسیلاتور هستند

در نمودار زیر، شما میبینید که اندیکاتورها میتوانند سیگنال های متناقضی را بدهند.

در صورتیکه شما بر طبق  آن سیگنالهای خرید از Stochastic  و  RSI عمل کنید و به سادگی سیگنال فروش از SAR را نادیده بگیرید، در اواسط می ، با یک زیان دیگر مواجه میشوید.

در حوالی اواسط آوریل، پس از اینکه قیمت یک نزول تند دیگر را ایجاد نمود، همه سه اسیلاتور یک سیگنال فروش دیگر را میدهند. فقط شاید تحلیل فاندامنتال بتواند بازار را برگرداند. برای دنبال کردن تحلیل فاندامنتال به تقویم اقتصادی فارکس سر بزنید.

پاسخ در شیوه محاسبه برای هر یک نهفته است.

بعنوان مثال، SAR سهموی ، سیگنال فروش را در اواسط فوریه  میدهد در حالیکه Stochastic (تصادفی) یک سیگنال کاملا مخالف را نشان میدهد. باید کدامیک از این سیگنالها را دنبال  نمود؟

شاخص قدرت وابسته(RSI) از تغییر از اخرین قیمت معامله شده ( قیمت سهام در پایان روز) نسبت به تغییر بعدی استفاده میکند.