آموزش ساده و کامل مفهوم همبستگی ارز در بازار جهانی فارکس

همبستگی مثبت کامل (ضریب همبستگی +1) اشاره به این دارد که دو جفت‌ارز در 100% اوقات در جهت یکسان حرکت خواهند کرد.

عبارت دوم یعنی “ارز” ساده است و نیازی به توضیح ندارد.

 

وقتی که در بازار ارز معامله می‌کنید، مهم است به خاطر داشته باشید که چون ارزها به صورت جفت‌ارز معامله می‌شوند، هیچ جفت‌ارز واحدی هرگز به طور کامل از دیگران مجزا و مستقل نیست.

عبارت “همبستگی” نیز ساده است. یعنی ارتباط میان دو چیز.

همبستگی ارز

همبستگی ارز

در این مبحث خواهید آموخت که همبستگی ارز چیست و چگونه می‌توانید از آن برای تبدیل شدن به یک معامله‌گر باهوش‌تر و اخذ تصمیمات مدیریت ریسک مسئولانه‌تر، بهره بگیرید.

2. آموزش فارکس

4. تحلیل فارکس


منبع: https://boorsa.org/post/2798/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D9%85%D9%81%D9%87%D9%88%D9%85-%D9%87%D9%85%D8%A8%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3

در دنیای مالی، همبستگی یک اندازه‌گیری آماری است که نشان می‌دهد چگونه دو اوراق بهادار در ارتباط با یکدیگر حرکت می‌کنند.

جز اینکه قصد داشته باشید که در یک زمان فقط یک جفت‌ارز را معامله کنید، بسیار مهم است که بفهمید چگونه جفت‌ارزهای مختلف در ارتباط با یکدیگر حرکت می‌کنند، مخصوصا اگر با این موضوع آشنا نیستید که چگونه همبستگی ارزها می‌تواند میزان ریسکی را که حساب خود را در معرض آن قرار می‌دهید، تحت تاثیر قرار دهد.

1. ثبت نام فارکس

 

همبستگی ارز چیست؟

همبستگی منفی کامل (ضریب همبستگی -1) به این معنی است که دو جفت‌ارز در 100% اوقات در جهت مخالف یکدیگر حرکت خواهند کرد.

شما تنها سه  قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

3. تقویم اقتصادی فارکس

همبستگی به صورت چیزی که به عنوان ضریب همبستگی شناخته می‌شود محاسبه شده که در بازه‌ای بین -1 و +1 تغییر می‌کند.

اگر هنگامی که به صورت همزمان چندین جفت‌ارز را معامله می‌کنید نمی‌دانید که چه کاری دارید با حساب معاملاتی خود انجام می‌دهید، ممکن است کشته شوید! به قتل برسید! نابود شوید! نمی‌توانیم به اندازه کافی روی این موضوع تاکید کنیم!

اگر پاسخ شما “نه” بوده است، لازم است کارهای کم‌اهمیت‌تر مانند خوابیدن، خوردن و بازی‌ها کامپیوتری را متوقف کنید و در عوض زمان بیشتری را صرف نگاه کردن به نمودارها نمایید.

آیا تا به حال توجه کرده‌اید که وقتی جفت‌ارز خاصی صعود می‌کند، یک جفت‌ارز دیگر کاهش می‌یابد؟ یا زمانی که جفت‌ارزی سقوط می‌کند، به نظر می‌رسد که جفت‌ارز دیگری شبیه همان رفتار را داشته و آن هم سقوط می‌کند؟

اگر پاسخ شما “بله” است، یعنی این که در عمل همبستگی ارز را مشاهده کرده‌اید!

اما نگران نباشید چون ما قصد داریم اصول اولیه آن را توضیح داده و جزییات آن را بررسی نماییم…

اگر همبستگی صفر باشد، گفته می‌شود که حرکت‌های بین دو جفت‌ارز دارای همبستگی صفر است یا همبستگی ندارند. آنها کاملا از هم مستقل هستند و نسبت به یکدیگر تصادفی می‌باشند. در این حالت هیچ ایده‌ای در مورد چگونگی حرکت یک جفت‌ارز در ارتباط با دیگری نداریم.

همبستگی ارز در این صورت به ما می‌گوید که در طول یک دوره زمانی، آیا دو جفت‌ارز در یک جهت، در خلاف جهت هم یا به طور کل در جهاتی تصادفی حرکت می‌کنند.