آشنایی کامل به استراتژی معاملاتی در زمان شکست قیمت در فارکس

آموزش شکست قیمت ها

شکست قیمت‌های برگشتی مشابه با شکست قیمت‌های ادامه‌دهنده آغاز می‌شوند. در واقع پس از یک روند طولانی، تمایل به یک توقف یا تثبیت وجود دارد.

اکنون می‌دانیم که شما شدیدا مشتاقید که معامله بر اساس شکست قیمت‌ها را آغاز کنید (البته امیدواریم هنوز شروع نکرده باشید!) ولی باید مراقب باشید. همانگونه که لیونل مسی می‌تواند مدافعان حریف را فریب دهد، بازار هم می‌تواند با ایجاد شکست قیمت‌های کاذب شما را فریب دهد.

تنها تفاوت این است که پس از این تثبیت، معامله‌گران فارکس به این نتیجه می‌رسند که روند قبلی خسته‌کننده بوده و قیمت را در جهت مخالف یا “معکوس” تحت فشار قرار می‌دهند. در نتیجه، یک “شکست قیمت برگشتی” داریم.

 

شکست قیمت‌های کاذب

آشنایی با شکست قیمت ها

دانستن نوع شکست قیمتی که در حال مشاهده آن هستید به شما کمک خواهد کرد تا از اتفاقاتی که در تصویر بزرگ بازار در حال روی دادن است، درک بهتری داشته باشید.

آموزش شکست قیمت ها

اگر معامله‌گران به این تصمیم برسند که روند اولیه تصمیم درستی بوده و به فشار آوردن بر قیمت در همان جهت ادامه دهند، نتیجه‌ی آن یک شکست قیمت ادامه‌دهنده می‌باشد. آن را به عنوان “ادامه یافتن” روند اولیه در نظر بگیرید.

شکست قیمت

شکست قیمت

3.تقویم اقتصادی فارکس


منبع: https://boorsa.org/post/1817/%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%AA%DA%98%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7-%D8%B4%D9%88%DB%8C%D8%AF

زمانی که در بازار فارکس بر اساس شکست قیمت‌ها معامله می‌کنید، مهم است که بدانید دو نوع شکست قیمت اصلی وجود دارد:

  1. شکست قیمت ادامه‌دهنده
  2. شکست قیمت برگشتی

2. آموزش فارکس

شما تنها سه قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

شکست قیمت‌ها مهم هستند زیرا تغییر در عرضه و تقاضای جفت ارز مورد معامله شما را نشان می‌دهند. این تغییر در تمایل بازار می‌تواند منجر به حرکات بزرگی شود که فرصت‌های خوبی را برای کسب سود فراهم می‌آورند.

گاهی اوقات هنگامی که حرکتی بزرگ در یک جهت وجود دارد، معمولا بازار یک استراحت خواهد داشت. این اتفاق زمانی روی می‌دهد که خریداران و فروشندگان دست نگه می‌دارند تا ببینند که در مرحله بعد چه کاری باید انجام دهند. در نتیجه، دوره‌ای از حرکت در بازه‌ای محدود را مشاهده خواهید نمود که به آن “تثبیت” می‌گویند.

شکست قیمت‌های کاذب زمانی رخ می‌دهند که قیمت از یک سطح خاص (حمایت، مقاومت، مثلث، خط روند و غیره) عبور می‌کند اما به شتاب گرفتن در آن جهت ادامه نمی‌دهد. در عوض، چیزی که ممکن است دیده باشید، یک جهش کوتاه بوده که پس از آن قیمت به بازه معاملاتی خود بازگشته است.

1. ثبت نام فارکس

یک راه خوب برای ورود به معامله بر اساس شکست قیمت این است که صبر کنید تا قیمت به سطح اولیه شکست قیمت بازگردد و سپس منتظر بمانید تا ببینید آیا سقف یا کف جدیدی (بسته به اینکه در چه جهتی در حال معامله هستید) ایجاد می‌کند یا خیر.

راه دیگر برای مبارزه با شکست قیمت‌های کاذب این است که اولین شکست قیمت دیده شده را در نظر نگیرید. با صبر کردن برای دیدن اینکه آیا قیمت در جهت مورد نظر شما به حرکت ادامه خواهد داد، شانس بهتری را برای به دست آوردن یک معامله سودآور در اختیار خود قرار می‌دهید. جنبه منفی این روش این است که ممکن است هنگامی که قیمت به سرعت و بدون هیچ تردیدی حرکت می‌کند، معاملاتی را از دست بدهید.

آموزش شکست قیمت

 

شکست قیمت‌های برگشتی

 

شکست قیمت‌های ادامه‌دهنده