آشنایی با سیستم فایل های متا ادیتور

برنامه متاتریدر به عنوان پلتفرم کاربر، نوع برنامه‌ها را با توجه به محل ذخیره‌سازی آن‌ها می‌شناسد. تمامی برنامه‌هایی که توسط MQL می‌نویسید در آدرس ClienTerminal_folderexpers قرار می‌گیرند. اگر می‌خواهید از اکسپرت ها، اسکریپت‌ها و اندیکاتورها به روشی درست استفاده کنید، حتماً باید در محل درستی آن‌ها را ذخیره کنید. به تصویر زیر نگاه کنید. در این تصویر ساختار ذخیره‌سازی برنامه‌های MQL در برنامه متاتریدر را مشاهده می‌کنید.

نوع فایل mq4 نشانگر سورس کد برنامه است. فایل‌هایی از این نوع شامل متن کد تمامی انواع برنامه‌های متاتریدر هستند. یعنی سورس کد اسکریپت، اکسپرت و اندیکاتور در فایل های mq4 ذخیره می‌شوند. برای ساخت کد برنامه‌ها باید از نرم‌افزار MetaEditor استفاده کنید.

شما می‌توانید در این بخش پوشه‌های جدیدی هم ایجاد کنید، اما نمی‌توانید از برنامه‌هایی که در پوشه‌های جدید ایجاد کرده‌اید، در برنامه متاتریدر استفاده کنید.

انواع فایل

در MQL سه نوع فایل وجود دارند که می‌توانند کد برنامه را در خود نگه دارند: mq4,ex4,mqh.

نوع فایل mq4

توجه داشته باشید که بخش‌های “EAs”، “Custom Indicators” و “Scripts” در متاتریدر تنها نام فایل‌هایی با پسوند ex4 که در پوشه‌های مربوط به خود ذخیره شده‌اند را نمایش خواهد داد.

فایل نوع mqh

معمولاً فایل های mqh شامل تعریف توابع یا متغیرها و ثابت‌های عمومی می‌شوند. فایل های mqh در مسیر expertsinclude ذخیره می‌شوند.

پوشه کتابخانه

فایل های نوع mqh فایل های ضمیمه یا همراه هستند. این نوع فایل‌ها می‌توانند شامل سورس کد یک بلاک از کد باشند. شما می‌توانید از چنین فایل‌هایی برای استفاده در سورس کد اکسپرت ها، اسکریپت‌ها و اندیکاتورها در مرحله کامپایل استفاده کنید.

سه شنبه 8 شهریور 1401 – 12:56


فایل از نوع ex4 یک برنامه کامپایل شده و آماده استفاده در متاتریدر است. فایل های این نوع را نمی‌توان ویرایش کرد. یعنی دسترسی به سورس کد وجود ندارد. برای ویرایش باید فایل سورس کد یا همان mq4 را باز کنید. بعد از باز کردن فایل mq4 باید آن را ویرایش و دوباره کامپایل کنید. بایستی توجه داشته باشید که فایل‌هایی با پسوند ex4 را می‌توانید مثل فایل های کتابخانه هم استفاده کنید.

اسکریپت‌ها را باید در پوشه expertsscripts و اندیکاتورها را هم در پوشه expertsindicators ذخیره کنید.

آموزش MQL – پوشه های متاادیتور. به محل نصب متاتریدر برید، سپس پوشه MQL را باز کنید.

زمانی که کد به طور کامل یا ناقص نوشته شد، می‌توان آن را ذخیره کرد تا در آینده در صورت نیاز آن را ویرایش و یا تکمیل کرد. فایل های نوع mq4 را نمی‌توان برای اجرا در متاتریدر استفاده کرد. باید قبل از استفاده از فایل های mq4 آن‌ها را کامپایل کرد. با کامپایل کردن فایل mq4، فایل جدیدی با همان نام ساخته می‌شود، اما پسوند یا نوع آن از نوع ex4 است.

نوع فایل ex4

نوع فایل های دیگری هم وجود دارند که یک برنامه کامل نیستند، اما برای ساخت برنامه استفاده می‌شوند. به طور مثال، برنامه‌ای که از چندین فایل متفاوت ساخته شده و یا از کتابخانه‌ها در آن استفاده شده است. شما می‌توانید از کتابخانه توابع در برنامه‌های خود استفاده کنید. توصیه می‌شود که فایل های کتابخانه را در مسیر expertslibraries ذخیره کنید. فایل های نوع mq4 و ex4 را می‌توانید به عنوان فایل کتابخانه ذخیره کنید. فایل های کتابخانه قابلیت اجرایی ندارند.


منبع: https://iranbourseonline.info/195657

رید.