آشنایی با تقویم اقتصادی فارکس و کاربرد آن

فیلترهای تقویم اقتصادی

 


منبع: https://boorsa.org/post/15675/%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D9%85-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%A2%D9%86

در قسمت فیلترها شما می توانید داده های اقتصادی را با توجه به ارزی که داده مربوط به آن می شود، دسته بندی داده و میزان اهمیتش مشخص کنید. به عنوان مثال ممکن است شما بخواهید روی جفت ارز یورو/دلار معامله کنید و برای معامله روی این جفت ارز بخواهید اخبار پیرامون این دو ارز را دنبال کنید که به راحتی امکان پذیر است. در کنار فیلتر ها هم شما می توانید بازه زمانی را مشخص کنید تا در آن بازه بتوانید تمام داده ها را زیر نظر داشته باشید.

راهنمای تقویم اقتصادی

 

دانلودفایل PDF مقاله آشنایی با تقویم اقتصادی فارکس

رنگ قرمز پر اهمیت ترین نوع شاخص است که باعث نوسان زیاد در ارزها می شود و رنگ های نارنجی و زرد به ترتیب پس از آن قرار می گیرند. البته برای تعطیلی ها از رنگ طوسی استفاده می شود. سه عدد پیش روی هر شاخص قرار دارد. عدد سمت چپ داده پیشین شاخص را که در نوبت گذشته اعلام شد نشان می دهد. ستون وسط پیش بینی تحلیل گران را نسبت به داده آتی مشخص می کند و ستون سمت راست پس از اعلام شاخص پر می شود. در ستون واقعی اگر عدد اعلام شده به رنگ قرمز درآمد یعنی آن عدد باعث ضعیف شدن ارز شده و اگر به رنگ سبز در آمد به معنای تقویت شدن ارز است. اگر هم رنگ عدد مشکی باشد یعنی تاثیر زیادی روی ارز نخواهیم دید. همانطور که پیشتر گفته شد از پرچم کشورها و حروفی که کنار آن در سمت راست شاخص ها قرار دارد می توانید مشاهده کنید که هر شاخص روی کدام ارز بیشترین تاثیر را دارد.

فیلترهای تقویم اقتصادی

تقویم اقتصادی فارکس چیست؟

 

نحوه استفاده از تقویم اقتصادی

 • مطلع باشید: به طور منظم تقویم را برای رویدادهای آینده بررسی کنید.
 • تأثیر رویداد: برای اخبار بالقوه در حال حرکت در بازار، روی رویدادهای با تأثیرگذاری بالا تمرکز کنید.
 • برنامه ریزی پیش رو: تصمیم بگیرید که آیا قبل از رویدادهای مهم وارد، خروج یا حفظ موقعیت شوید.
 • جفت ارز: به رویدادهای مرتبط با ارزهایی که معامله می کنید توجه کنید.
 • انواع رویداد: ماهیت رویدادها مانند تصمیمات نرخ بهره یا انتشار تولید ناخالص داخلی را درک کنید.
 • انتظارات بازار: داده های واقعی را با انتظارات بازار مقایسه کنید.
 • مدیریت نوسانات: در هنگام رویدادهای پرتأثیر محتاط باشید. از دستورات توقف ضرر استفاده کنید
 • معامله بر اساس اخبار: واکنش های فوری به اخبار را در نظر بگیرید، اما محتاط باشید.
 • استراتژی‌های بلندمدت: رویدادهای اقتصادی می‌توانند بر استراتژی‌های بلندمدت تأثیر بگذارند.
 • تحلیل ترکیبی: از ترکیبی از تجزیه و تحلیل بنیادی، فنی و احساسات استفاده کنید.
 • تحلیل و معامله پس از رویداد: تأثیر رویدادها را بررسی کنید و معاملات خود را برای بهبود ارزیابی کنید.

شما در جدول اصلی تقویم اقتصادی نام شاخص ها را می بینید. در ستون اول شما تاریخ اعلام داده را از نظر روز و تاریخش مشاهده می کنید و در ستون دوم ساعت اعلام شاخص مشخص شده است. تمام ساعت ها به وقت ایران است . در قسمت بعد ارزی که شاخص روی آن تاثیر مستقیم می گذارد نشان داده شده است. پس از آن هم میزان اهمیت شاخص ها با رنگ های مختلف به تصویر درآمده اند.

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که تقویم اقتصادی فارکس چیست و چگونه می تواند به ما به عنوان یک معامله گر کمک کند. تقویم اقتصادی فارکس زمان اعلام اخبار مهم و شاخص های اقتصادی را مشخص می کند. شما برای معامله در بازار دو طرفه فارکس و برای رعایت استراتژی های مدیریت ریسک باید با تقویم اقتصادی فارکس آشنا باشید.

جدول اصلی تقویم اقتصادی

 

 

تقویم اقتصادی فارکس چیست؟

اگر در مورد علائم دچار مشکل شده اید می تواند به قسمت راهنما تقویم اقتصادی فارکس مراجعه کنید. در این قسمت نماد ها و عددها به صورت کامل توضیح داده شده اند و شما می توانید مطابق شکل زیر آن را پیدا کنید.

راهنمای تقویم اقتصادی

مجموعه آموزش بورسا در تلاش است تا کاملترین مجموعه اطلاعاتی را در اختیار معامله گران بازار فارکس قرار دهد. از این رو ما در سایت بورسا تقویم اقتصادی فارکس را به زبان فارسی به صورت کامل و با جزئیات قرار دادیم تا شما برای ورود به بازار فارکس هیچ مشکلی را پیش روی خود نبینید. شما در آموزش فارکس از صفر تا صد یاد می گیرید که چگونه می توانید از اطلاعات موجود در تقویم اقتصادی فارکس به صورت کامل استفاده کنید. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا بدانید که استفاده از تقویم اقتصادی بازار فارکس چگونه می تواند به مدیریت ریسک شما کمک کند.

 

پردازنده گوشی s23 ultra سامسونگ.