آسان ترین راه سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال کدام است؟ | معرفی استراتژی‌ DCA و LSI

زمانی تحلیل فاندامنتال اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که قصد داشته باشید مقدار قابل توجهی سرمایه‌گذاری کنید. به هر حال شما باید دیدگاهی درمورد چشم‌انداز بلند مدت برای یک ارز دیجیتال خاص داشته باشید و حتی بپذیرید که ممکن است سال‌ها طول بکشد تا به سود برسید. این امکان نیز وجود دارد که سرمایه‌گذاری به صورت یکجا در طول زمان باعث کاهش ارزش سرمایه شما شود.

اهمیت تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در استراتژی LSI

شما از هر اندیکاتوری می‌توانید برای معاملات خود به سبک متوسط هزینه کمک بگیرید و این به شما بستگی دارد که تا چه میزان احساس می‌کنید این اندیکاتورها باارزش و برای شما کارآمد هستند.

استراتژی خرید یک‌جا “LUMP SUM” با استفاده از تحلیل فاندامنتال

اینکه چه تصمیمی درمورد سرمایه خود بگیرید بستگی به میزان درآمد خالص شما دارد اما به خاطر داشته باشید که واریز وجه به صرافی‌ها هزینه‌های جانبی نیز به همراه دارد. همچنین معاملات مقادیر کم ممکن شما را به سمت معاملات پرریسک و مبهم سوق دهد زیرا در این حالت شما به دنبال بازدهی بزرگ برای رشد سرمایه خود هستید.

هدف شفاف در سرمایه گذاری

نگرانی کمتری درمورد نوسانات بازار و انتخاب یک نقطه ورود برای سرمایه‌گذاری خود خواهید داشت.
اگر این استراتژی در بلند مدت بر روی سرمایه شما اجرایی شود، می‌توانید از هر دو چرخه صعودی و نزولی در سرمایه‌گذاری خود سود ببرید.

استراتژی خرید یک جا یا “Lump Sump” چیست؟

هنگامی که به اندازه کافی این اطلاعات را به دست آوردید، حرکات قیمت را درک کردید و دانستید که صرافی‌ها چه نقشی در معاملات ایفا می‌کنند، احتمالا با این سوال روبرو می‌شوید: آیا معامله‌گری در بازار ارزهای دیجیتال واقعا چیزی است که بخواهم آن را به‌عنوان هدف خود دنبال کنم؟ اگر پاسخ شما به این سوال “بله” باشد، حتما با سوال دیگری روبرو می‌شوید: برای معاملات خود چه رویکرد و استراتژی را باید در پیش بگیریم؟

آیا زمان سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال فرا رسیده است؟

افراد زیادی هستند که احساسات بسیار شدید و قوی نسبت به ارزهای دیجیتال دارند، بنابراین ممکن است توییت‌ها یا پست‌های اینستاگرامی درمورد سودهای کلان، مشوق آن‌ها برای وارد کردن ۱۰۰ درصد درآمد خالص‌شان به این بازار باشد که این کار کاملا غیر منطقی است.

برای مثال ممکن است فکر کنید که سیستم مالی فیات در آینده سقوط خواهد کرد و با این تفکر تصمیم به حفظ دارایی‌های دیجیتال خود کنید و از فروش آن‌ها منصرف شوید اما وقوع این اتفاق بسیار بعید است. به احتمال زیاد تا مدتی به ارزهای فیات نیاز خواهیم داشت و اهمیت آن با این واقعیت نشان داده می شود که ارز دیجیتال بر اساس ارز فیات ارزش‌گذاری می‌شود. بنابراین یک بخش بسیار مهم در هر استراتژی معاملاتی یا سرمایه‌گذاری در نظر داشتن یک نقطه خروج مناسب است.

تعیین کردن زمان مناسب برای خروج از بازار

میانگین هزینه -که گاهی میانگین هزینه دلاری “Dollar Cost Averaging” نیز نامیده می‌شود- نوعی استراتژی معاملاتی است که در آن سرمایه‌گذار به جای خرید در یک قیمت و به صورت یکجا، سرمایه خود را به قسمت‌های مساوی تقسیم کرده و در فواصل زمانی منظم در چند قیمت متفاوت خرید می‌کند.

پس می‌توان گفت که یادگیری یک فرآیند مداوم است و در واقع شغل تمام‌وقت یک معامله‌گر، استمرار در یادگیری است.

سبک زندگی معامله‌گری به نوعی به زندگی ضد اجتماعی مشهور شده است. فشار مداوم به دلیل وجود نوسانات در بازار و پردازش تمامی اطلاعات جدید می‌تواند باعث ایجاد استرس در معامله‌گر شود و خواب او را تحت تاثیر قرار دهد که همین مسئله به نوبه خود ممکن است اختلال ایجاد کرده و منجر به گرفتن تصمیمات ضعیف و نادرست شود.

برای اینکه سود سرمایه‌گذاری خود را افزایش دهید می‌توانید سرمایه‌گذاری خود را با سرویس‌های دیگری که به شما سود می‌دهند ترکیب کنید مانند استیکینگ ارز دیجیتال که در این نوع از سرمایه‌گذاری سود بالاتری دریافت می‌کنید اما سرمایه شما برای مدتی قفل می‌شود.

این استراتژی از ساده‌ترین و سنتی‌ترین استراتژي‌ها برای سرمایه‌گذاری است. در این روش سرمایه‌گذار سرمایه خود را به چند قسمت تقسیم کرده و در فواصل زمانی منظم خرید انجام می‌دهد.

مهم‌ترین مزایای استفاده از استراتژی هزینه دلاری (DCA) چیست؟

دومین عامل مهم “میزان سرمایه” است که ممکن است برای اصلاح و هدایت استراتژی شما به مسیر درست یکی از عوامل تاثیرگذار باشد.

میزان سرمایه

تسلط بر یک مهارت علاوه بر استعداد درونی به ده هزار ساعت تمرین نیاز دارد!

یک بخش مهم در معامله‌گری و حتی در تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری داشتن یک دلیل شفاف برای انجام آن است. هرچند که ممکن است این سوال احمقانه به نظر برسد، اما باید از خود بپرسید که چرا این کار را انجام می‌دهید؟ اگر پاسخ شما به این سوال تنها “پول درآوردن” باشد، بدانید که به اندازه کافی دقیق نیست.

سرمایه‌گذاری با ارزهای فیات می‌تواند شامل مواردی مانند فلزات گران‌بها، کلکسیون، دارایی و آثار هنری باشد. به خاطر داشته باشید که سود حاصل از این گزینه‌ها ممکن است به اندازه ارزهای دیجیتال جذاب به نظر نرسد، اما به این دلیل به سرمایه‌گذاری در این گزینه‌ها فکر می‌کنیم چون ریسک آن‌ها بسیار کمتر است.

استراتژی متوسط هزینه زمانی بهترین عملکرد را دارد که در بلندمدت انجام شود تا از هر دو چرخه صعودی و نزولی بازار در سرمایه‌گذاری‌های خود بهره‌مند شوید.

به خاطر داشته باشید که پنیر مجانی فقط در تله موش پیدا می‌شود!

اندیکاتور استراتژی متوسط هزینه “Cost Averaging”

اولین قدم در پروسه آموزش، یادگیری تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال است. البته در بخش آموزش وبسایت ایران بروکر می‌توانید مطالب مرتبط دیگر را نیز بیابید که به درک عمیق شما از این بازار کمک می‌کند.

پاسخ به این سوال به میزان زمان و مقدار سرمایه‌ای که می‌توانید به طور منطقی برای سرمایه‌گذاری در این بازار اختصاص دهید بستگی دارد.

آیا زمان سرمایه‌گذاری در بیت کوین و ارزهای دیجیتال فرا رسیده است؟ آسان ترین راه سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال کدام است؟ شاید شما هم داستان افرادی را شنیده‌اید که با سرمایه‌گذاری در بیت کوین و رمزارزها سودهای قابل‌توجهی کسب کرده‌اند و قصد دارید شما هم شانس خود را امتحان کنید. اما واقعا بهترین راه برای سرمایه‌گذاری در بازار کریپتو چیست؟ آیا باید سرمایه خود را در بازار نزولی به طور کامل وارد ارز دیجیتال کنیم یا اینکه از استراتژی‌هایی مانند DCA و LSI استفاده کنیم؟ در این مطلب از ایران بروکر قصد داریم به بررسی استراتژی DCA و LSI بپردازیم و به دنبال پاسخ این سوال خواهیم بود که آسان ترین راه سرمایه‌گذاری در بیتکوین و ارزهای دیجیتال کدام است؟

آیا زمان سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال فرا رسیده است؟

پیشنهاد می‌کنیم برنامه‌ریزی برای سرمایه‌گذاری خود را روی یک صفحه بیاورید و سپس جزئیات هر خرید را یادداشت کنید. می‌توانید موارد زیر را در یادداشت‌های خود در نظر بگیرید:

 • تاریخ
 • جزئیات سرمایه‌گذاری
 • مقدار پول در هر بار سرمایه‌گذاری (بر حسب ارز فیات)
 • مبلغ کل سرمایه‌گذاری (بر حسب ارز فیات)
 • قیمت خرید (بر حسب ارز فیات)
 • ارزش رمزارز
 • مقدار کل سرمایه کریپتو
 • ارزش کل سبد سرمایه یا پرتفو (بر حسب ارز فیات)

منظور از این نوع ریسک این است که ممکن است چنین پروژه‌هایی به تعهدات خود عمل نکنند، شکست بخورند و یا هک شوند که همین مسائل سرمایه شما را به خطر می‌اندازد. در حال حاضر هیچ کدام از پروژه‌های استیکینگ بیمه دارایی ارائه نمی‌دهند.

اگر مطمئن شدید که قصد دارید یک سرمایه‌گذاری بلند مدت بر اساس تحلیل فاندامنتال داشته باشید، هنوز باید درمورد پیدا کردن یک نقطه ورود مناسب تصمیم بگیرید.

آنچه که در این مقاله توضیح دادیم، استراتژی‌های معاملاتی ساده کریپتو برای افراد مبتدی است. این استراتژی‌ها برای افرادی که تمایلی ندارند برای تحلیل تکنیکال زمان زیادی صرف کنند بسیار ایده‌آل است.

میزان سرمایه مناسب برای سرمایه‌گذاری در بازار کریپتو چقدر است؟

استراتژی DCA بدون ریسک نیست و در دوران رکود بازار شاهد کاهش ارزش سرمایه خود خوهید بود (حتی ممکن است سرمایه شما به کمتر از آنچه در ابتدا سرمایه‌گذاری کرده بودید، برسد) و هیچ ضمانتی وجود ندارد که دوباره افزایش یابد. بنابراین نیاز است تحلیل بنیادی انجام دهید تا مشخص کنید که مایل به پذیرش ریسک مرتبط همراه با دنبال کردن خریدهای منظم هستید یا نه. زیرا سرمایه شما در طولانی مدت زمانی که بازار خرسی (نزولی) می‌شود کاهش خواهد یافت.

داشتن یک نقطه خروج مناسب برای معاملات کوتاه‌مدت امری بدیهی است اما برای کسانی که برای بلند مدت سرمایه‌گذاری می‌کنند (هولدرها) لازم است که از قبل درمورد به سود رسیدن و حتی زمان آن برنامه‌ریزی کنند.

بیشترین نسبت سرمایه‌گذاری باید برای کم ریسک‌ترین گزینه‌ها مانند پس‌انداز و صندوق‌های سرمایه‌گذاری شاخصی و کم‌ترین نسبت باید برای پرریسک‌ترین گزینه‌ها مانند سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال باشد.

اگر قانع شدید و پذیرفتید که کریپتو بهترین سرمایه‌گذاری همراه با ریسک برای بخشی از درآمد خالص شماست، ریسکی که همراه با درآمدزایی از طریق ارزهای دیجیتال وجود دارد برای شما قابل درک خواهد بود.

اگر تنها هدف کسب درآمد باشد، برای شروع کارهای دیگری نیز وجود دارند که می‌توانید با پول خود انجام دهید تا سرمایه خود را افزایش دهید. اما در ارزهای دیجیتال سود بالقوه حاصل از معاملات شما باید بیشتر از ریسک موجود باشد.

اگر تحلیل شما سود قابل توجهی در بلند مدت را نشان دهد ممکن است فکر کنید انتخاب یک نقطه ورود ایده‌آل آنقدرها هم ارزش حساسیت به خرج دادن را ندارد. اما به هرحال می‌توانید از اندیکاتورهای تکنیکال برای تعیین نقطه ورود مناسب جهت خرید به صورت یک‌جا استفاده کنید. سپس عقب نشسته و امیدوار باشید که تحلیل فاندامنتال شما در طولانی مدت دقیق باشد.

البته برای اینکه در طولانی مدت روی یک ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید نیاز است تا آن ارز را به لحاظ فاندامنتال ارزیابی کنید اما پس از انجام این کار، مسیر سرمایه‌گذاری شما به وضوح مشخص خواهد شد.

انجام یک ارزیابی کامل از بازدهی که امیدوار هستید در این بازار دریافت کنید به شما در تحقق بخشیدن به اهداف مالی‌تان کمک می‌کند. در ادامه مسیر خود در دنیای ارزهای دیجیتال شاهد اصطلاحاتی مانند “to the moon” (به معنای پیشروی تا ماه یا همان افزایش قیمت) و یا “Diamonds hands” (به معنای حفظ دارایی) خواهید بود که نشان می‌دهد هولدرها یا همان دارندگان رمزارز حتما چیزی را درمورد کریپتو می‌دانند که برنامه‌ای برای فروش دارایی‌هایشان ندارند.

اگرچه نظر مالکوم مخالفت‌هایی را نیز در پی داشت اما بدون شک، رابطه مشخصی بین زمان و موفقیت در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد. برای درک اصول بازار نیاز دارید تا برای آن زمان صرف کنید اما این تنها مرحله اول است! معامله‌گران باتجربه سال‌ها زمان صرف پرورش استعدادهای خود کرده‌اند.

همه ما با اصطلاح “کار نیکو کردن از پر کردن است” آشنا هستیم. یک نویسنده مشهور به نام مالکوم گلدول “Malcolm Gladwell” معتقد است که:

زمانی که بازار صعودی است، دیدن اعداد درحالیکه به صورت افزایشی در حال تغییر هستند بسیار هیجان انگیز است و همین امر ممکن است باعث شود از واقعیت فاصله بگیرید و در پی سود بیشتر از معاملات خود خروج نکنید و به محض اینکه بازار شروع به چرخش کند و نزولی شود، احتمالا از اینکه در بازار صعودی با سود از معاملات خود خارج نشدید پشیمان شده و احساس ناراحتی کنید.

تعیین کردن زمان مناسب برای خروج از بازار

جذابیت استراتژی میانگین هزینه “DCA” در این است که فرد سرمایه‌گذار نگرانی کمتری درمورد نوسانات و انتخاب یک نقطه ورود برای معاملات خود دارد. با انجام معاملات منظم در طول زمان، استرس کمتری را نسبت به تغییرات قیمت حس خواهید کرد.

با این حال استیکینگ هم بدون ریسک نیست زیرا ارائه دهندگان خدمات ممکن است سرمایه شما را در معرض ریسکی قرار دهند که به عنوان ریسک طرف مقابل یا ریسک پیش‌فرض شناخته می‌شود.

همچنین ممکن است با توجه به این که مدت زمان زیادی است که ارزهای دیجیتال و بیت کوین در روند نزولی قرار دارند و قیمت آن‌ها نسبت به بیشترین قیمت تاریخی آن‌ها کاهش زیادی داشته است شما هم به فکر سرمایه‌گذاری در این فضا باشید. همچنین ممکن است در شبکه‌های اجتماعی و وبسایت‌های تحلیل این بازه از زمان را به‌عنوان یک فرصت مناسب برای سرمایه گذاری در بیت کوین به شما معرفی کنند. اگر واقعا اینطور باشد، آسان ترین راه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال کدام است؟ آیا استراتژی‌های DCA و LSI می‌توانند راهنمای خوبی برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین و ارزهای دیجیتال باشند؟

اهمیت زمان در معامله‌گری و سرمایه‌گذاری

با توجه به اینکه بازار کریپتو ذاتا مخاطره‌آمیز و پرریسک است، باید فقط بخش کوچکی از درآمد مازاد خود (شاید ۵ درصد یا کمتر) را برای تزریق به این بازار در نظر بگیرید.

در این قسمت چند استراتژی معاملاتی ساده در ارزهای دیجیتال برای کمک به شما پیشنهاد شده است که با کمترین پیچیدگی برای شما بیان شده‌اند.

استراتژی متوسط هزینه دلاری یا DCA

بعد از اینکه روتین خود برای سرمایه‌گذاری با روش میانگین هزینه را انتخاب کرده و با فوت و فن این استراتژی و نحوه ثبت سوابق و جزئیات آن آشنایی پیدا کردید، می‌توانید از اندیکاتورهای مرتبط که به تنظیم سرمایه‌گذاری شما کمک می‌کنند نیز استفاده کنید.

گزینه‌هایی که برای شروع می‌توانید در نظر بگیرید این است که پول خود را در یک حساب پس‌انداز فیات قرار دهید و یا در برخی از صندوق‌های شاخص اصلی سرمایه‌گذاری کنید. محققان مالی در برخی موارد معتقدند که ارز دیجیتال پول سالم‌تری نسبت به ارزهای فیات است. بنابراین هنگامی که تحقیقات خود را انجام دادید و شما نیز این نظریه را پذیرفتید، زمان آن فرا می‌رسد که فرصت‌های سرمایه‌گذاری فیات و غیرفیات را با یکدیگر مقایسه کنید.

هدف شفاف در سرمایه گذاری ارز دیجیتال

درآمد مازاد پولی است که پس از پرداخت مالیات و هزینه‌های ضروری زندگی برای شما باقی می‌ماند. این پول همان پولی است که می‌توانید آن را سرمایه‌گذاری یا پس‌انداز کنید.

اگرچه هیچ فرمول تعریف‌شده‌ای برای تقسیم‌بندی درآمد خالص جهت سرمایه‌گذاری وجود ندارد، اما به طور کلی گفته می‌شود که باید این تقسیم‌بندی بین طیف وسیعی از دارایی‌ها بر اساس ریسک توزیع شود.

پاسخ دقیق این سوال بستگی به میزان خالص سرمایه شما (میزان پولی که بعد از پرداخت مالیات و هزینه‌های اصلی زندگی برای شما باقی می‌ماند) دارد. همچنین بسیار مهم است در سرمایه گذاری از پول قرض یا وام استفاده نکنید و سپس با در نظر گرفتن “تحمل ریسک” خود در سرمایه گذاری در این بازار پرریسک اقدام کنید.

استراتژی “هزینه دلاری” یا “Dollar Cost Averaging” چیست؟

اگر تصمیم دارید صبر کنید تا در یک موقعیت معاملاتی مناسب به بازار ورود کنید، می‌توانید به جای استفاده از استراتژی متوسط هزینه، از استراتژی خرید یک‌جا “LUMP SUM” استفاده کنید اما باید بدانید که با این روش ریسک شما در یک قیمت در معامله متمرکز می‌شود.

از آن‌جایی که در این نوع استراتژی، ریسک شما تنها در یک نقطه متمرکز می‌شود، می‌توان گفت که این استراتژی در صورتی که نقطه ورود خوبی را برای معامله خود در نظر نگرفته باشید، نسبتا پرریسک به شمار می‌آید.


منبع: https://iranbroker.net/simple-crypto-trading-strategies

مدت زمانی که برای معاملات خود صرف می‌کنید به میزان پولی بستگی دارد که قصد دارید در بازار سرمایه‌گذاری کنید. قبل از مشخص کردن مقدار پول برای سرمایه‌گذاری، همیشه این قوانین طلایی را در نظر داشته باشید:

 • هرگز پولی را که توان از دست دادن آن را ندارید سرمایه‌گذاری نکنید.
 • هیچوقت پول وام یا قرض را برای سرمایه‌گذاری استفاده نکنید.
 • به توصیه‌های معاملاتی نامعتبر تکیه نکنید.
 • تنها بخش کوچکی از درآمد خالص خود را وارد بازار کنید.
 • آمادگی ضرر و کم‌شدن سرمایه خود را داشته باشید.
 • در ذهن خود تصویر و ایده‌ای از آن چه که می‌خواهید به دست آورید داشته باشید.

هدف شما باید این باشد که در دورانی که همه بیش از حد می‌خرند و یا بیش از حد می‌فروشند سرمایه خود را کمتر درگیر خرید و فروش کنید.

اگر نمی‌توانید در چنین شرایطی به فروش فکر کنید و معاملات خود را با سود ببندید، راه‌های جایگزین دیگری را برای سرمایه‌گذاری در نظر بگیرید که می‌تواند برای شما سود ایجاد کند. برای پورتفوی ارز دیجیتال خود می‌توانید از استراتژی “توزیع ریسک” در مراحل مختلف استفاده کنید. مثلا اکثریت سرمایه خود را به صورت ایمن در کیف پول سخت افزار خود نگه‌دارید، بخشی از سود خود را از طریق پروژه‌های Defi/Cefi به‌دست آورید و سپس بیشترین ریسک را با کمترین نسبت سرمایه خود انجام دهید.

نکته قابل توجه این است که هر دو استراتژی DCA و سرمایه‌گذاری یک‌جا “LSI” نیاز به تحلیل فاندامنتال دارند اما در استراتژی LSI به دلیل اینکه تنها در یک قیمت خرید می‌کنید باید مطمئن شوید که علاوه بر رعایت قوانین طلایی تحقیقات خود را درمورد ورود به معامله درست انجام داده‌اید.

اندیکاتورهای مختلفی وجود دارد که ممکن است برای متوسط هزینه بخواهید از آن‌ها استفاده کنید اما باید تحقیقات کافی انجام دهید تا تصمیم بگیرید کدام یک بهتر است. یا حتی ممکن است بخواهید از ابزارهای استاندارد دیگر مانند میانگین متحرک، RSI یا بولینگر باند استفاده کنید.

استراتژی DCA یا متوسط هزینه دلار یکی از آسان ترین انتخاب‌ها برای سرمایه‌گذاران در ارزهای دیجیتال است که می‌تواند به تدریج به معامله‌گر یا سرمایه‌گذار کمک کند تا بهترین تصمیم‌های معاملاتی را بگیرد. با این حال چند جنبه منفی نیز دارد. سرمایه‌گذاری با این روش به زمان قابل توجهی برای ورود به یک موقعیت نیاز دارد و شما هیچ‌گاه نمی‌توانید در پایین‌ترین قیمت‌های بازار سرمایه‌گذاری کنید.

افرادی که به تازگی با بازار کریپتو آشنا می‌شوند، تمایل دارند تا در مورد نحوه معامله‌گری آموزش ببینند. باید بدانیم هدف از معامله‌گری کمی کردن و مدیریت ریسک است. با وجود اینکه بازار ارزهای دیجیتال به دلیل نوپا بودن آن، ذاتا پرریسک است اما می‌توان از استراتژی‌هایی که در معاملات سنتی استفاده می‌شود نیز در این بازار استفاده کرد که حتی برخی از آن‌ها به عنوان بهترین راه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال شناخته شده‌اند.

به عنوان یک معامله‌گر شما باید متعهد شوید تا برای پیدا کردن استراتژی و روش‌های درست برای معاملات خود زمان صرف کنید. سبک زندگی شما یک عامل موثر در این روند است. اگر مشغول به یک کار تمام وقت هستید، متاهلید و یا زندگی اجتماعی پرمشغله‌ای دارید، چگونه برای یادگیری و آموزش، انجام تحقیقات مورد نیاز و نظارت بر معاملات خود برنامه ریزی خواهید کرد؟

همچنین ممکن است به یک شاخص خارجی که احساس می‌کنید با قیمت مرتبط است مانند شاخص دلار امریکا (DXY) تکیه کنید.

DXY معیاری برای سنجش ارزش دلار امریکا نسبت به ارزهای اصلی است. معمولا دلار با بیت کوین و بازارهای گسترده‌تر از کریپتو رابطه عکس دارد به این دلیل که ضعف دلار سرمایه‌گذاران را وادار می‌کند تا به دنبال دارایی‌هایی که دارای ارزش بیشتری برای ذخیره کردن باشند مانند بیت کوین، باشند.

در این نوع استراتژی فرد سرمایه‌گذار به طور یک‌‌جا سرمایه خود را وارد بازار کرده و خرید خود را انجام می‌دهد.

آیا استراتژی خرید یک‌جا برای سرمایه‌گذاری پرریسک است؟